Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Nivách pribudne ďalšia veža, namiesto budovy stanice s Alzou plánujú 20 podlaží

23.05.2019, 13:20 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Developer HB Reavis počíta v budovanej lokalite Nové Nivy s ďalším vežiakom. Plánuje ho na mieste Centra Bottova, v ktorom sa nachádza budova dočasnej autobusovej stanice a predajňa Alzy s priľahlým parkovisko. Namiesto toho tu má vzniknúť 20-podlažný vežiak.

  • Tlačiť
  • 13

Developer už má pripravenú aktuálnu dokumentáciu pre územné rozhodnutie. Projekt nedávno odobril aj bratislavský magistrát. Hlavné mesto vydalo záväzné stanovisko koncom apríla.

HB Reavis avizovaný vežiak prezentuje ako dostavbu komplexu Twin City Juh. Aj v tomto objekte počíta primárne s priestormi pre administratívu.

Najnižšia veža Nív

Polyfunkčný objekt má vyrásť na nároží ulíc Bottova a Chalupkova. Ide o územie, kde je spomínaná budova dočasnej stanice, v ktorej má predajňu Alza, vrátane parkoviska AlzaDrive.

Neprehliadnite

Alza má svoj showroom na prvom poschodí a v časti prízemia, ktoré zároveň slúži ako zázemie pre cestujúcich, odkiaľ sa dostanú na vonkajšie zastávky. V minulosti Centrum Bottova patrilo izraelskej skupine Vara, ktorá tu plánovala 80-metrový vežiak s bytmi, ale zámer napokon nerealizovala. Zo slovenského trhu sa stiahla po tom, čo sa jej prepadla strecha garáže v projekte 3nity a zastavila výstavbu zvyšných dvoch veží.   

Výšková budova by však na mieste Centra Bottova napokon mala vyrásť v réžii HB Reavis, ktorý objekt získal v roku 2013 v rámci sceľovania územia. 

Vežiak nahradí existujúcu budovu, ktorú podľa všetkého čaká asanácia. „Presťahuje“ cez ulicu oproti – otvorením novej autobusovej Stanice Nivy je podmienený aj súhlas mesta pre investora na realizáciu tohto projektu, respektíve začiatok stavebných prác. Novú stanicu by chcel developer dokončiť v roku 2020.

Ďalší objekt vo štvrti navrhuje HB Reavis 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 13

Tagy HB Reavis, Nové nivy