Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Nivách sa dokončuje podzemný „kruháč“, črtá sa aj termín otvorenia stanice

18.02.2020, 13:25 | vp | © 2020 News and Media Holding

Škôlka, zubár aj kníhkupectvo – to je časť noviniek, ktoré developer HB Reavis odhalil o svojich prepojených projektoch Stanica Nivy a Nivy Tower. Zatiaľ čo kancelársky vežiak má privítať prvých nájomcov už budúci mesiac, na nákupné centrum sa bude čakať do jesene.

  • Tlačiť
  • 22

Aktuálne najvyššia budova na Slovensku Nivy Tower, ktorá dosahuje výšku 125 metrov, získala od úradov povolenie na predčasné užívanie. To oficiálne potvrdzuje, že je vežiak je dostavaný a pripravený na prevádzku. 

Najbližšie týždne bude ešte developer HB Reavis doťahovať detaily a prispôsobovať kancelárske priestory pre svojich nájomcov.

Momentálne prebiehajú aj práce v exteriéri – na nových chodníkoch a zeleni, inštalujú sa presklenia vstupnej markízy a exteriérových svetiel.

„Aktuálne sme v poslednej fáze dokončovacích prác Nivy Tower a od marca sa tešíme na postupné sťahovanie nových nájomníkov. Medzi prvými budú okrem iných aj spoločnosti Resco či Capco. Plánujeme zriadenie aj nášho zatiaľ najväčšieho coworkingového priestoru HubHub,“ sumarizuje Martina Jamrichová, Country Marketing & PR Manager HB Reavis Slovakia.

Vežiak Nivy Tower je tesne pred otvorenímZdroj: HB Reavis

Vežiak z dielne londýnskeho architektonického štúdia Benoy ponúka 30-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy.

Práce napredujú

Pokročila aj výstavba nákupného centra Stanica Nivy, ktoré bude slúžiť aj ako autobusový terminál. V jej druhom podzemnom podlaží vznikne približne 1 200 parkovacích miest. Spolu s ďalšími stojiskami v podzemí a na streche presiahne kapacita áut 2 100 miest. 

Na priečelí Stanice Nivy sa inštaluje ťahokov, ktorý zakryje technológie. Dokončuje sa tiež fasáda s tehličkovým vzhľadom. 

Neprehliadnite

Vnútri sa práve robí napríklad na prestrešení tržnice a foodcourtu s plochou 7-tisíc štvorcových metrov. Jeho súčasťou sú fotovoltické panely.

Prestrešenie je realizované tak, aby prepúšťalo vo veľkom objeme svetlo. Na zelenú strechu povedú zo stanice tri výťahy. Osadené sú už vnútorné eskalátory. 

Zjazdová rampa do podzemnej kruhovej križovatky čaká už len na natiahnutie povrchov a dopravné značenieZdroj: HB Reavis

K dokončeniu sa zároveň blíži unikátny dopravný projekt podzemného kruhového objazdu, ktorý bude v tesnej blízkosti stanice.

Stavebná časť podzemnej križovatky je hotová, robia sa 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 22

Tagy HB Reavis, HubHub, Nivy Tower, Stanica Nivy