Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Na Obchodnej ulici pripravujú nový polyfunkčný komplex

09.02.2017 | tv | © 2017 News and Media Holding

Na Obchodnej ulici v Bratislave sa pripravuje nový projekt. Cyperská spoločnosť EPIC Investments International Limited chce pri električkovej zastávke Vysoká stavať polyfunkčný objekt, v ktorom plánuje umiestniť obchody i kancelárie.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Rušnej ulici v centre Bratislavy sa doteraz nové projekty skôr vyhýbali. Zmeniť to chce spoločnosť so sídlom na Cypre prostredníctvom firmy City Invest. Práve toto zoskupenie požiadalo úrady Starého Mesta o začatie správneho konania.

„Navrhuje sa novostavba polyfunkčného objektu, ktorý pozostáva z jedného podzemného podlažia s 12 parkovacími miestami a z piatich nadzemných podlaží s funkciou administratívy, obchodu a bývania,“ píše spoločnosť  vo svojej žiadosti.

Spoločnosť počíta s tým, že na prvom a druhom nadzemnom podlaží budú umiestnené obchodné prevádzky a kaviareň. Tretie a štvrté podlažie majú byť určené pre kancelárie a na najvyššom podlaží kreslí developer dvojicu bytov.

Stavať by sa malo na mieste, kde dnes stojí dvojpodlažný starší dom, v ktorom sídlia predajne občerstvenia a kancelárskych potrieb. Investor predpokladá, že starší dom zbúra. „Napojenie objektu na technickú infraštruktúru je riešené z verejnej komunikácie Obchodná ulica. Dopravné napojenie je z Vysokej ulice križovaním Obchodnej ulice a chodníka rampou do podzemnej garáže,“ plánuje investor.

Neprehliadnite

Vizualizácie projektu zatiaľ nie sú známe, o architektúru sa však má postarať Architektonická kancelária Ľubomír Závodný. Jej rukopis nesie napríklad Centrála Všeobecnej úverovej banky pri autobusovej stanici v Bratislave, Tatracentrum, Westend na Patrónke či košický Cassovar.

Zatiaľ poslednou výraznou zmenou na ulici bola rekonštrukcia budov číslo 26 a 28. Spoločnosť Schöndorf na ich mieste postavila trojpodlažný polyfunkčný objekt, v ktorom dnes sídli kníhkupectvo Martinus.

Na Obchodnej ulici je pritom viacero stavieb či pozemkov, pri ktorých sa v minulosti hovorilo o nových projektoch. Jedným z nich bol zámer vytvoriť po vzore viedenského Naschtsmarku bratislavské trhovisko na rohu Poštovej a Obchodnej ulice. Projekt, za ktorým stálo samotné Staré mesto a majiteľ Fresh Marketu sa však nepodarilo zrealizovať a pozemky zostávajú nevyužité.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Tagy Obchodná ulica

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 992 m2 a 218 240 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Najvýhodnejšie ceny pre najrýchlejších

Najvýhodnejšie ceny pre najrýchlejších Zahájili sme predaj 3. fázy projektu Nový Ružinov. Ceny sú opäť veľmi priaznivé a v úvode predaja najvýhodnejšie. Rozhodnúť sa rýchlo sa preto oplatí.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

Mendelsohn

Mendelsohn Prémiová adresa, parkovanie v cene bytu v novom projekte MENDELSOHN

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€ Smart Brokers vám ponúka na prenájom pekný 2-izbový mezonet s výľadom na Dunaj. Cena za energie a služby je 200€. Možnosť prenájmu aj parkovacieho miesta.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

REB.SK 4 izbový byt ,Palisády,Staré mesto

REB.SK 4 izbový byt ,Palisády,Staré mesto Reb.sk Ponúka na predaj 4 izbový byt na Palisádoch, Staré mesto, BA I. Byt má úžitkovú plochu 122,30 m2 + pivnica 3,7 m2. Cena v RK.

Pridať inzerát