Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Obchodnej ulici pripravujú nový polyfunkčný komplex

09.02.2017, 14:00 | © 2017 News and Media Holding

Na Obchodnej ulici v Bratislave sa pripravuje nový projekt. Cyperská spoločnosť EPIC Investments International Limited chce pri električkovej zastávke Vysoká stavať polyfunkčný objekt, v ktorom plánuje umiestniť obchody i kancelárie.

  • Tlačiť
  • 3

Rušnej ulici v centre Bratislavy sa doteraz nové projekty skôr vyhýbali. Zmeniť to chce spoločnosť so sídlom na Cypre prostredníctvom firmy City Invest. Práve toto zoskupenie požiadalo úrady Starého Mesta o začatie správneho konania.

„Navrhuje sa novostavba polyfunkčného objektu, ktorý pozostáva z jedného podzemného podlažia s 12 parkovacími miestami a z piatich nadzemných podlaží s funkciou administratívy, obchodu a bývania,“ píše spoločnosť  vo svojej žiadosti.

Spoločnosť počíta s tým, že na prvom a druhom nadzemnom podlaží budú umiestnené obchodné prevádzky a kaviareň. Tretie a štvrté podlažie majú byť určené pre kancelárie a na najvyššom podlaží kreslí developer dvojicu bytov.

Stavať by sa malo na mieste, kde dnes stojí dvojpodlažný starší dom, v ktorom sídlia predajne občerstvenia a kancelárskych potrieb. Investor predpokladá, že starší dom zbúra. „Napojenie objektu na technickú infraštruktúru je riešené z verejnej komunikácie Obchodná ulica. Dopravné napojenie je z Vysokej ulice križovaním Obchodnej ulice a chodníka rampou do podzemnej garáže,“ plánuje investor.

Neprehliadnite

Vizualizácie projektu zatiaľ nie sú známe, o architektúru sa však má postarať Architektonická kancelária Ľubomír Závodný. Jej rukopis nesie napríklad Centrála Všeobecnej úverovej banky pri autobusovej stanici v Bratislave, Tatracentrum, Westend na Patrónke či košický Cassovar.

Zatiaľ poslednou výraznou zmenou na ulici bola rekonštrukcia budov číslo 26 a 28. Spoločnosť Schöndorf na ich mieste postavila trojpodlažný polyfunkčný objekt, v ktorom dnes sídli kníhkupectvo Martinus.

Na Obchodnej ulici je pritom viacero stavieb či pozemkov, pri ktorých sa v minulosti hovorilo o nových projektoch. Jedným z nich bol zámer vytvoriť po vzore viedenského Naschtsmarku bratislavské trhovisko na rohu Poštovej a Obchodnej ulice. Projekt, za ktorým stálo samotné Staré mesto a majiteľ Fresh Marketu sa však nepodarilo zrealizovať a pozemky zostávajú nevyužité.

  • Tlačiť
  • 3