Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Na Obchodnej ulici pripravujú nový polyfunkčný komplex

09.02.2017 | tv | © 2017 News and Media Holding

Na Obchodnej ulici v Bratislave sa pripravuje nový projekt. Cyperská spoločnosť EPIC Investments International Limited chce pri električkovej zastávke Vysoká stavať polyfunkčný objekt, v ktorom plánuje umiestniť obchody i kancelárie.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Rušnej ulici v centre Bratislavy sa doteraz nové projekty skôr vyhýbali. Zmeniť to chce spoločnosť so sídlom na Cypre prostredníctvom firmy City Invest. Práve toto zoskupenie požiadalo úrady Starého Mesta o začatie správneho konania.

„Navrhuje sa novostavba polyfunkčného objektu, ktorý pozostáva z jedného podzemného podlažia s 12 parkovacími miestami a z piatich nadzemných podlaží s funkciou administratívy, obchodu a bývania,“ píše spoločnosť  vo svojej žiadosti.

Spoločnosť počíta s tým, že na prvom a druhom nadzemnom podlaží budú umiestnené obchodné prevádzky a kaviareň. Tretie a štvrté podlažie majú byť určené pre kancelárie a na najvyššom podlaží kreslí developer dvojicu bytov.

Stavať by sa malo na mieste, kde dnes stojí dvojpodlažný starší dom, v ktorom sídlia predajne občerstvenia a kancelárskych potrieb. Investor predpokladá, že starší dom zbúra. „Napojenie objektu na technickú infraštruktúru je riešené z verejnej komunikácie Obchodná ulica. Dopravné napojenie je z Vysokej ulice križovaním Obchodnej ulice a chodníka rampou do podzemnej garáže,“ plánuje investor.

Neprehliadnite

Vizualizácie projektu zatiaľ nie sú známe, o architektúru sa však má postarať Architektonická kancelária Ľubomír Závodný. Jej rukopis nesie napríklad Centrála Všeobecnej úverovej banky pri autobusovej stanici v Bratislave, Tatracentrum, Westend na Patrónke či košický Cassovar.

Zatiaľ poslednou výraznou zmenou na ulici bola rekonštrukcia budov číslo 26 a 28. Spoločnosť Schöndorf na ich mieste postavila trojpodlažný polyfunkčný objekt, v ktorom dnes sídli kníhkupectvo Martinus.

Na Obchodnej ulici je pritom viacero stavieb či pozemkov, pri ktorých sa v minulosti hovorilo o nových projektoch. Jedným z nich bol zámer vytvoriť po vzore viedenského Naschtsmarku bratislavské trhovisko na rohu Poštovej a Obchodnej ulice. Projekt, za ktorým stálo samotné Staré mesto a majiteľ Fresh Marketu sa však nepodarilo zrealizovať a pozemky zostávajú nevyužité.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Tagy Obchodná ulica

Realitná inzercia

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 79 568 EUR

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove Vyberte si z našej ponuky bytov, od 1-izbových, cez 2-izbové, 3-izbové až po 4-izbové byty. Nové 3-izbové byty s pivničnou kobkou od 148 000 €! Zistite viac.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Pridať inzerát