Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Na Obchodnej ulici pripravujú nový polyfunkčný komplex

09.02.2017, 14:00 | tv | © 2017 News and Media Holding

Na Obchodnej ulici v Bratislave sa pripravuje nový projekt. Cyperská spoločnosť EPIC Investments International Limited chce pri električkovej zastávke Vysoká stavať polyfunkčný objekt, v ktorom plánuje umiestniť obchody i kancelárie.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Rušnej ulici v centre Bratislavy sa doteraz nové projekty skôr vyhýbali. Zmeniť to chce spoločnosť so sídlom na Cypre prostredníctvom firmy City Invest. Práve toto zoskupenie požiadalo úrady Starého Mesta o začatie správneho konania.

„Navrhuje sa novostavba polyfunkčného objektu, ktorý pozostáva z jedného podzemného podlažia s 12 parkovacími miestami a z piatich nadzemných podlaží s funkciou administratívy, obchodu a bývania,“ píše spoločnosť  vo svojej žiadosti.

Spoločnosť počíta s tým, že na prvom a druhom nadzemnom podlaží budú umiestnené obchodné prevádzky a kaviareň. Tretie a štvrté podlažie majú byť určené pre kancelárie a na najvyššom podlaží kreslí developer dvojicu bytov.

Stavať by sa malo na mieste, kde dnes stojí dvojpodlažný starší dom, v ktorom sídlia predajne občerstvenia a kancelárskych potrieb. Investor predpokladá, že starší dom zbúra. „Napojenie objektu na technickú infraštruktúru je riešené z verejnej komunikácie Obchodná ulica. Dopravné napojenie je z Vysokej ulice križovaním Obchodnej ulice a chodníka rampou do podzemnej garáže,“ plánuje investor.

Neprehliadnite

Vizualizácie projektu zatiaľ nie sú známe, o architektúru sa však má postarať Architektonická kancelária Ľubomír Závodný. Jej rukopis nesie napríklad Centrála Všeobecnej úverovej banky pri autobusovej stanici v Bratislave, Tatracentrum, Westend na Patrónke či košický Cassovar.

Zatiaľ poslednou výraznou zmenou na ulici bola rekonštrukcia budov číslo 26 a 28. Spoločnosť Schöndorf na ich mieste postavila trojpodlažný polyfunkčný objekt, v ktorom dnes sídli kníhkupectvo Martinus.

Na Obchodnej ulici je pritom viacero stavieb či pozemkov, pri ktorých sa v minulosti hovorilo o nových projektoch. Jedným z nich bol zámer vytvoriť po vzore viedenského Naschtsmarku bratislavské trhovisko na rohu Poštovej a Obchodnej ulice. Projekt, za ktorým stálo samotné Staré mesto a majiteľ Fresh Marketu sa však nepodarilo zrealizovať a pozemky zostávajú nevyužité.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Realitná inzercia

Ponuka bytov v Panorama City

Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na predaj a prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako Poraďte sa zdarma, akú hodnotu má dnes vaša nehnuteľnosť a získajte pri jej predaji čo najviac!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

KRÁSNE RODINNÉ BÝVANIE - ZÁHORSKÁ BYSTRICA

KRÁSNE RODINNÉ BÝVANIE  - ZÁHORSKÁ BYSTRICA Vyberte si bývanie v nádhernom byte s vlastnou predzáhradkou, v byte s balkónom a lodžiou, či byte na najvyššom poschodí s veľkou terasou v príjemnej lokalite.

POSLEDNÉ DVA BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY!KRAMÁRE

Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v lukratívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Pridať inzerát