Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Na okraji Bratislavy pripravujú nový rekreačný rezort

15.06.2017, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Na okraji Bratislavy sa pripravuje nový rekreačný areál. Spoločnosť Sehring Bratislava si nechala vypracovať urbanistickú štúdiu, ktorá má premeniť jamy po ťažbe štrku na vodný rezort so športovým a voľnočasovým využitím. Projekt dostal meno Biskupická lagúna.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 9

Pozemky, ktorých sa projekt týka, sú od roku 1998 využívané na ťažbu štrkopiesku. Aj keď ťažbu začalo Poľnohospodárske družstvo Podunajské Biskupice, neskôr v nej pokračovala spoločnosť Sehring Bratislava, ktorá s mestom podpísala zmluvu o  prenájme.

Už pri podpise zmlúv bolo jasné, že investor bude hľadať využitie jazier, ktoré vznikli po ťažbe. Nemecká spoločnosť počas uplynulých 15 rokov pracovala na potrebnej dokumentácii, bez výsledného efektu. Tak v roku 2006, ako aj o tri roky neskôr sa predložené materiály výraznejšie neposudzovali.

Neprehliadnite

V roku 2011 sa uskutočnila nová verejná obchodná súťaž na prenájom pozemkov. Jej víťazom sa stala opäť spoločnosť Sehring Bratislava, ktorá uspela s projektom Biskupickej lagúny. Firma sa v podkladoch zaviazala, že do konca roka 2020 ukončí ťažbu v dvoch samostatných vodných plochách a následne zrekultivuje územie.

Už v roku 2014 sa pritom predpokladalo, že by obe vodné plochy mohli byť prepojné. „Z hľadiska možnosti zachovania výbornej kvality vody na kúpanie, ktorá bola na ložisku monitorovaná, je vhodné rozšírenie a prehĺbenie menšej vodnej plochy a vzájomné prepojenie oboch vodných plôch,“ písalo sa v podkladoch, ktoré posudzovali úrady v roku 2014.

Aktuálne sa rozbehlo nové kolo verejných prerokovaní. „Dôvodom obstarania urbanistickej štúdie je záujem spoločnosti Sehring Bratislava o zväčšenie vodnej plochy, ktorá po ukončení ťažby štrkopieskov bude slúžiť obyvateľom pre rekreáciu v prírodnom prostredí a súčasne v zázemí vodnej plochy vytvoriť podmienky pre rozvoj záhradkárskej a chatovej osady,“ píše sa v oficiálnom ozname.

Biskupická lagúna Zdroj: Sehring Bratislava

Nemecká spoločnosť chce na jednej strane zrealizovať rekultiváciu územia, na strane druhej by chcela pokračovať v ťažbe na susedných pozemkoch. Dôvodom má byť dopyt po štrkopiesku pri výstavbe diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7.

Zmeny majú prebehnúť v dvoch etapách. Prvá po skončení ťažby v roku 2020 predpokladá vytvorenie podmienok pre rekreáciu na pobreží a vodnej ploche. Druhá etapa má prebehnúť po ďalšej fáze ťažby a na jej mieste by mala vzniknúť nová vodná plocha a územie určené na výstavbu záhradkárskej a chatovej osady.

Či tento plán prejde je zatiaľ otázne. Isté je, že pri Bratislave vznikne o tri roky nová rekreačná oblasť. Štúdia predpokladá, že na mieste by mali vzniknúť pláže z vyťaženého štrku a piesku, viacúčelové plochy so zeleňou, ihriská, bežecké trasy, stánky s občerstvením aj miesta pre rekreačných rybárov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 9

Tagy Biskupická lagúna, Jazero

Realitná inzercia

Ponuka bytov v Panorama City

Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na predaj a prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako Poraďte sa zdarma, akú hodnotu má dnes vaša nehnuteľnosť a získajte pri jej predaji čo najviac!

City Park Ružinov

City Park Ružinov BOND Reality ponúkajú exkluzívne na predaj byty v projekte City Park Ružinov. Na kúpu vám stačí 10% z ceny bytu. Bezkonkurenčné ceny a občianska vybavenosť.

TRNAVSKÁ RESIDENCE

TRNAVSKÁ RESIDENCE Trnavská Residence je TOP ponukou ako investícia alebo ako štartovacie byty. K dispozícií budú 1-2 izb. byty. Bližšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát