Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na pozemkoch po rafinérii vyrastú vežiaky. Žiadajú o územné rozhodnutie

03.09.2019, 22:21 | vp | © 2019 News and Media Holding

Rozsiahly pozemok v zóne Chalupkova medzi Prístavnou a Košickou púta pozornosť už roky. Viac ako 1,2 hektára čaká na svoje ďalšie využitie. Naposledy tu stála rafinéria Apollo, ktorá bola v roku 1944 po bombardovaní zničená. Čoskoro by toto územie mohlo zmeniť svoju podobu na vežiaky.

  • Tlačiť
  • 0

Aktuálne projekt Portum žiada mestskú časť Staré Mesto o udelenia územného rozhodnutia. Polyfunkčný komplex Ister Tower by mal podľa investora oficiálne o územné rozhodnutie požiadať každým dňom. 

Celková výstavba si bude vyžadovať komplikované a hlavne nákladné odčerpanie ropného odpadu a odstránenie kontaminovanej zeminy. Napriek tomu TREND Reality už v minulosti informoval, že sa plánuje zastavať len niečo okolo 30 percent viac ako hektárového pozemku a veľkú časť má pokryť zeleň. Čo bude v zóne technicky náročné.

 

Ister Tower a Portum - vizualizácia komplexovZdroj: Ister II

Ani 75 rokov nestačilo

Napriek dodatočnej regenerácii a 75 rokom od útoku sa pôda nezregenerovala. Investori sa tak púšťajú do náročného projektu. Za firmami, ktoré stoja za projektami je rodina Trajterovcov.

Neprehliadnite

Súčasná podoba je už štvrtá verzia výstavby na pozemkoch patriacich spoločnostiam Ister I a II vlastnenými rodinou Trajterovcov. Pred krízou tu chceli v rámci združenia investorov stavať šesť vežiakov s výškou 100 až 120 metrov, po kríze predstavili skromnejšie plány.

Komplex Portum tvorí päť stavebných objektov. Na spoločnej dvojpodlažnej podzemnej garáži s technickými priestormi a pivničnými kobkami sú navrhnuté dve výškové budovy. 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy downtown, Ister, Ister Tower, Mlynské Nivy, Portum

Diskusia (0 reakcií)