Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Na Slovensko prichádza nemecký konkurent Ikey, stavať chce pri Boroch

16.02.2017 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Konkurencia na trhu s nábytkom a bytovými doplnkami sa zvýši. Vstup na slovenský trh plánuje značka Porta. Jej majiteľ už skúsenosti s pôsobením na Slovensku má. Prevádzkuje totiž predajne pod logom ASKO. A práve obe spomenuté značky chce umiestniť do pripravovaného centra.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Nemecká nábytkárska značka ASKO vstúpila na slovenský trh ešte v roku 2006, keď otvorila svoju prvú veľkoformátovú predajňu v Nitre. Neskôr k nej pribudli aj prevádzky v Poprade, Prievidzi, Košiciach či v Bratislave. Dnes pôsobí v šiestich slovenských mestách. V roku 2011 však došlo v zmene majiteľa. Slovenské pobočky kúpila nemecká skupina Porta Holding, ktorá cez ne expandovala na nové trhy.

Nový majiteľ pritom vo fachu nie je žiadnym nováčikom. Firma vznikla v roku 1965 a postupne sa vypracovala medzi najväčších predajcov nábytku a bytových doplnkov v krajine, kde prevádzkuje obchody pod značkami Porta, Hausmann a SB Möbel Boss.

Po piatich rokoch od vstupu na slovenský trh skupina nielenže pripravuje novú veľkoformatovú predajňu ASKO, chystá aj vstup novej značky. Úrady aktuálne posudzujú zámer projektu Výstavno-predajného centra ASKO – Porta. Vyrásť má lokalite pri obchodnom centre Bory.

Neprehliadnite

„Pozostáva z dvoch hlavných objektov situovaných v tvare „L“, v ktorých sú umiestnené obchodné prevádzky zaoberajúce sa predajom nábytku a bytových doplnkov. Budú realizované v dvoch etapách,“ píše sa v zámere. V prvej etape sa má realizovať objekt ASKO, v druhej predajňa značky Porta.

Kým ASKO má mať podlahovú plochu na úrovni 9 225 štvorcových metrov, nová značka Porta má byť dvakrát väčšia, investor ju naplánoval na 19 030 štvorcových metrov. S takýmito rozmermi by sa predajňa zaradila medzi najväčších obchodníkov na trhu.

So stavebnými prácami by investor mal začať už v prvej polovici tohto roka. Kým v prípade ASKA sú investičné náklady vyčíslené na 7,8 milióna eur, v prípade časti Porta ide o sumu na úrovni 16,8 milióna eur. Investor počíta s vytvorením 310 parkovacích miest.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Realitná inzercia

PREDAJ - 5 izbový byt s terasou 265 m2

PREDAJ - 5 izbový byt s terasou 265 m2 HERRYS exkluzívne ponúka na predaj tento 5i byt s výmerou 265 m2 na Kutuzovovej ulici v Bratislave. Byt má dve kúpeľne, veľkú terasu, krb a mnohé iné.

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu Otvorili sme 2 nové pracovné pozície v realitnej kancelárii HERRYS v Bratislave. Pozrite si aké - viac info v linku.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove Vyberte si z našej ponuky bytov, od 1-izbových, cez 2-izbové, 3-izbové až po 4-izbové byty. Nové 3-izbové byty s pivničnou kobkou od 148 000 €! Zistite viac.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Pridať inzerát