Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na stupavskom námestí sa chystá polyfunkčná výstavba

10.11.2015, 05:40 | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

V historickom centre Stupavy, na Námestí svätej Trojice neďaleko kostola sa chystá výstavba štvorpodlažného polyfunkčného domu. Má nahradiť schátranú historickú budovu bývalej katolíckej školy pri hostinci na rohu námestia a Hlavnej ulice.

  • Tlačiť
  • 2

Investorom projektu je domáca spoločnosť Stupavská investičná. Pôvodne tu pred dvomi rokmi navrhovala hotel s 12 izbami, konferenčnými priestormi, kaviarňou a terasovou reštauráciou. Dnes projekt charakterizuje ako polyfunkčný dom s celkovou úžitkovou plochou vyše dvetisíc štvorcových metrov.

V parteri majú byť dvojpodlažné priestory pre občiansku vybavenosť, zo zadnej strany má byť na prízemí parkovanie. Vyššie podlažia majú ponúknuť obytnú funkciu. Smerom do námestia má spevnenú plochu na parkovanie nahradiť zelený verejný priestor.

Novostavba s pôdorysom v tvare písmena L má tvarovo vychádzať z pôvodného objektu najstaršej stupavskej školy a nadväzovať na susedný hostinec. Dominantná časť vystupujúca do námestia má dostať kamenný alebo kompozitový obklad.

Vizualizácia polyfunkčného domu na námestí v StupaveZdroj: Mesto Stupava/Architekti.sk

Členitú budovu budú tvoriť tri hmoty. Obytné časti majú navrhnutú sedlovú strechu, treťou hmotou je presklené schodisko s technickou miestnosťou. Koncepčne má odzrkadľovať dominantu námestia – Kostol svätého Štefana. Na uskočenej časti fasády sú navrhnuté lodžie a balkóny.

Stupavskú investičnú predstavujú rovnakí ľudia ako firmu Avana Residence, ktorá postavila v mestečku rovnomenný projekt či projekt Byty pri potoku. Na oboch spolupracovala so štúdiom Architekti.sk, ktoré je aj autorom návrhu polyfunkčného domu na námestí.

  • Tlačiť
  • 2