Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Vajnorskej vyrastie Matrix Mall, pozrite si vizualizácie

05.06.2018, 14:00 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

Obchodné plochy v Bratislave sa rozrastú. Na Vajnorskej ulici pripravuje developer Macho consulting obchodno-administratívny komplex Matrix Mall. So stavebnými prácami by mali v mestskej časti Nové Mesto začať už na jeseň tohto roka.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

Macho

Prvé zmienky o nákupnom centre na Vajnorskej ulici sú už tri roky staré. Ešte v roku 2015 predložil developer miestnym úradom projekt polyfunkčného komplexu. Investor chcel stavať na nevyužívaných pozemkoch neďaleko Vozovne Jurajov dvor, na rohu Magnetovej a Vajnorskej ulice.

Už na jeseň

Na pozemku s rozlohou 11 280 štvorcových metrov naplánoval developer výstavbu centra s plochou niečo vyše 3 200 štvorcových metrov. Mesto plán výstavby odobrilo, developer získal vlani územné rozhodnutie. Aktuálne oznamuje ďalší posun. Už na jeseň by sa mali spustiť stavebné práce.

Pozemky, na ktorých má vyrásť obchodné centrum Matrix Mall.Zdroj: Google Street View

„Zásadnou konkurenčnou výhodou je rýchle spojenie s mestským obchvatom i s diaľnicou D1. Zákazníci sa do Matrix Mall navyše pohodlne dostanú aj hromadnou dopravou. Vďaka tejto polohe má ambíciu stať sa dominantným obchodným komplexom v srdci Vajnorskej ulice,“ hovorí developer.

Aj kancelárie

Počet prevádzok, ktoré by mali na Vajnorskej pribudnúť, investor zatiaľ nespresňuje. Jednotlivé priestory sú totiž variabilné a môžu sa meniť podľa požiadaviek nájomcov. „V rámci každej z budúcich prevádzok (s rozlohou od 110 štvorcových metrov) sa počíta s plochou pre showroom, administratívne zázemie, ako aj so skladovými priestormi presne podľa požiadaviek budúcich nájomcov,“ informuje developer.

Neprehliadnite

Kým na prvom podlaží majú byť umiestnené obchodné prevádzky, druhé podlažie má byť zamerané na poskytnutie administratívnych priestrov. Majiteľ ponúkne na prenájom kancelárie s výmerou od 17 štvorcových metrov. Realizovateľom projektu je spoločnosť Macho consulting, ktorá je známa aj vďaka bratislavským projektom Galvaniho dvoryModrá Guľa či Apollis.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Macho