Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na východe dokončujú nový akvapark

24.01.2019, 11:00 | TASR

Akvapark v Lipanoch v okrese Sabinov je podľa primátora Vladimíra Jánošíka pred dokončením. Ako uviedol, v júni plánuje súkromný investor otvoriť letnú časť s vonkajšími bazénmi a prvou časťou toboganov. Na mieste, kde sa nachádza akvapark, je vrt s termálnou vodou, ktorá má takmer 90 stupňov Celzia.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

akvapark

„Tridsaťmesačná lehota výstavby ubehla v novembri a my sme vyšli investorovi v ústrety, pretože už rozpracováva aj celoročnú prevádzku,“ konštatoval primátor.

Predĺžená lehota

„Preto došlo možno k omeškaniu výstavby, čo sa týka letnej časti. Poslanci ani ja sme nemali problém predĺžiť tento projekt o rok," uviedol V. Jánošík s tým, že po otvorení letnej časti bude investor pokračovať v dokončení celoročnej prevádzky. "Nepredpokladá, že by mu to trvalo až 30 ďalších mesiacov," doplnil Jánošík.

Neprehliadnite

Od dokončenia a spustenia akvaparku si sľubujú rozvoj cestovného ruchu. „Je to také srdce budúcich Lipian. Samozrejme, chceme do budúcna práve investorovi a budúcim návštevníkom pomôcť formou rozvoja cyklotrás a ďalších možností návštevnosti,“ priblížil primátor.

Ďalší rozvoj

Nemá však zostať len pri aktuálnom objekte. „Na jar chceme vypracovať štúdiu, lebo máme 15 hektárov vlastných pozemkov, na ktorých je štvorhektárový akvapark. Radi by sme vypracovali jednoduchšiu štúdiu a ponúkli na predaj pozemky budúcemu investorovi, ktorý by chcel podnikať napríklad v oblasti stravovacích služieb a ubytovania," dodal V. Jánošík.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy akvapark