Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Najstarší hotel v Tatrách po rokoch chátrania otvárajú

16.12.2016, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2016 News and Media Holding

Hotel Lomnica v Tatranskej Lomnici sa vracia na hotelovú mapu, na ktorej chýbal štvrťstoročie. V histórii mal pritom dôležité poslanie, bol prvým svojho druhu vo Vysokých Tatrách a na dlhé roky nastavil štandardy luxusného ubytovania v regióne. Svoje brány otvorí prvýkrát už tento víkend.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 6

Len málo hotelov na Slovensku sa môže pýšiť takou bohatou históriou ako Hotel Lomnica. Otvorili ho v roku 1893 a v Rakúsko–Uhorsku bol prelomový. Jeho hlavným cieľom bolo „kradnúť“ turistov Alpám. Práve maďarská šľachta a obchodníci boli jeho prvými návštevníkmi.

Projektantom hotela bol architekt Gedeon Majunke zo Spišskej Soboty. Budova ubytovacieho zariadenia bola unikátom nielen preto, že bola prvým svojho druhu vo Vysokých Tatrách, ale aj konštrukciou. Hotel sa totiž zaradil medzi najväčšie hrazdené budovy v Rakúsko–Uhorsku.

Služby ponúkal do začiatku deväťdesiatych rokov minulého storočia. Dôvod bol prozaický. Za ostatnými hotelmi zaostával. Náklady na jeho renováciu boli vysoké, keďže budova bola zaradená na zoznam kultúrnych pamiatok. Aj preto posledných 25 rokov chátral.

Všetko sa to zmenilo v roku 2014, keď objekt kúpil neznámy zahraničný  investor. Nový majiteľ chcel zostať v anonymite. Pozemok pritom vlastní firma Mores Resort, ktorá je personálne prepojená aj so skupinou Medirex pôsobiacou v oblasti zdravotnej starostlivosti.

Neprehliadnite

Nový investor v danom roku predstavil plán na rekonštrukciu hotela. Za 7,5 milióna eur sa mal z budovy stať luxusný hotel so všetkým čo k tomu patrí. Počítalo sa s rozšírenou kapacitou, parkoviskom, kaviarňou, wellnessom i vinotékou.

Kým v podobných prípadoch zvyknú rekonštrukcie meškať, pri Hoteli Lomnica dodržal investor termíny a všetko je pripravené na otvorenie hotela. „Kaviareň Mozart bude návštevníkom k dispozícii v testovacej prevádzke počas Vianočných trhov v termíne 16. až 18. decembra. Od 19. do 28. decembra bude hotel zatvorený. Prvých ubytovaných hostí privítame 29. decembra,“ prezrádza TREND Reality marketingová manažérka Hotela Lomnica Lenka Maťašovská.

Hotel je rozdelený na historickú a modernú časť. Kým v prvej nájdete 30 izieb, v druhej ďalších 37. Okrem toho ponúkne zariadenie v Tatranskej Lomnici aj štyri apartmány. „Názvy apartmánov máme podľa panovníkov Rakúsko -Uhorska: Maximilián, Rudolf, Ferdinand, najväčší – prezidentský – Mária Terézia,“ vymenúva L. Maťašovská.

Kaviareň Hotela LomnicaZdroj: Hotel Lomnica

Súčasťou budovy bude reštaurácia,  vináreň ale aj galéria. „Hotel Lomnica nebude len hotel, je zároveň galériou. Hostia si budú môcť pozrieť hodnotné umelecké diela nielen v hotelovej galérii, ale aj na chodbách hotela, v kaviarni, reštaurácii či na izbách. Celkovo máme v Hoteli Lomnica 400 obrazov,“ vysvetľuje L. Maťašovská.

Hotel bude mať ako jediný v Tatrách podzemné parkovisko a bude ponúkať vlastnú limuzínu aj službu concierge. Ide o službu tzv. komorníka, ktorý má hosťom uľahčiť pobyt. V hoteli nájdete aj wellness, cigarový bar, hráčsky salónik, hotelový obchodík a beauty salón.

O architektúru hotela sa postaralo štúdio GFI na čele s architektom Pavlom Frankom. Firma má s rekonštrukciou tatranských stavieb bohaté skúsenosti. Okrem iného jej rukopis môžete nájsť na projektoch Sliezsky dom, Grand Hotela Kempinski High Tatras na Štrbskom Plese a vily COOP v Tatranskej Lomnici.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 6

Tagy Hotel Lomnica

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 992 m2 a 218 240 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 1i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát