Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Najväčší developeri: Pozrite si, kto stavia najviac kancelárií

10.08.2017, 05:01 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Kým bytová výstavba na Slovensku sa z krízového prepadu spamätala už pred tromi rokmi, výstavba kancelárií sa začala rozbiehať až vlani. Developeri však v minulom roku dokončili administratívne priestory len s tretinovou plochou v porovnaní s predkrízovým vrcholom. Podstatne viac kancelárií pribudne v najbližších dvoch rokoch. Kto sú najväčší developeri kancelárií na Slovensku?

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Jednoznačnými kráľmi kancelárskeho segmentu sú HB Reavis a J&T Real Estate. Kým v minulých piatich rokoch im s odstupom ešte sekundovala Penta, v objeme aktuálne realizovanej výstavby nemajú rovnocenných súperov.

Rebríček zostavený portálom TREND Reality v spolupráci s realitnou poradenskou spoločnosťou JLL je v porovnaní s minule zverejneným poradím najväčších bytových developerov poznamenaný faktom, že do sledovaného obdobia spadajú štyri najslabšie roky, odkedy je kancelárska výstavba oficiálne sledovaná.

Rebríček developerov podľa plochy odovzdaných kancelárií 2012 – 2017
Poradie Developer Kancelárska plocha* Najvýznamnejšie projekty
1. HB Reavis 88 415 Twin City, Forum BC, Aupark Tower Košice
2. J&T Real Estate 59 921 Westend Gate, Zuckermandel
3. Penta Investments 41 015 Rosum, Digital Park III
4. Immocap 19 580 Central
5. Global Group 16 500 Cassovar II
6. CA Immo 14 568 BBC I Plus
7. Freund Invest 9 154 AB Hraničná
8. Cresco Group 8 303 Uniq Staromestská
9. ITB 7 610 Business Garden Štefánikova, Wallenrod
10. Corwin Capital 7 197 Blumentál I
Zdroj: JLL, TREND Reality, * kancelárska plocha odovzdaná klientom v danom období

Do rebríčka spadajú budovy dokončené od začiatku roka 2012 do konca júna 2017. V druhom polroku sa očakáva ešte dokončenie budov Panorama Business II a Zuckermandel CX (obe J&T Real Estate), Stein2 Offices (AMW Development) a dlho rozostavanej Green Cube.

„Dnes už podstatne saturovaný bratislavský trh by mal počas najbližších dvoch rokov absorbovať približne 250-tisíc štvorcových metrov novej plochy. Keď to porovnáme s päťročným priemerom, vidíme takmer trojnásobný nárast,“ hodnotí Dalibor Surový, vedúci oddelenia kancelárskych nehnuteľností JLL Slovensko.

Neprehliadnite

Pri pohľade na aktuálne rozostavané administratívne budovy je poradie na čele opačné, kraľuje J&T Real Estate pred HB Reavisom s veľkým odstupom pred ostatnými. JTRE realizuje okrem spomínaných dvoch projektov aj Westend Plazza a Panorama Business III. HB Reavis začal s výstavbou Nivy Tower a pokračuje s Twin City Tower. Spolu zabezpečia viac ako polovicu novej kancelárskej plochy, ktorá je aktuálne vo výstavbe.

Za nimi nasleduje realitná odnož UniCredit Banky – UCTAM, ktorá vlani kúpila budovu bývalého BBC 4 a spustila jej kompletnú rekonštrukciu do najvyššieho štandardu. Väčší projekt ešte realizuje S-Immo AG, keď v Petržalke stavia Einsteinova Business Center. Penta sa pustila v Košiciach do druhej fázy svojho projektu BCT.

Panorama Business IIIZdroj: J&T Real Estate

Rebríček developerov podľa plochy rozostavaných kancelárií
Poradie Developer Kancelárska plocha Projekty
1. J&T Real Estate 86 000 Westend Plazza, Panorama Business II, III, Zuckermandel
2. HB Reavis 64 000 Nivy Tower, Twin City Tower
3. UCTAM 20 000 BBC 4 (rekonštrukcia)
4. S-Immo AG 19 000 Einsteinova Business Center
5. Penta Investments 12 000 BCT 2 Košice
Zdroj: JLL, TREND Reality

Pokračovanie článku - stránka 1 z 2
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy HB Reavis, J&T Real Estate, najväčší developeri, Penta, rebríček

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 992 m2 a 218 240 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Ponuka bytov v Panorama City

Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na predaj a prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

KRÁSNE RODINNÉ BÝVANIE - ZÁHORSKÁ BYSTRICA

KRÁSNE RODINNÉ BÝVANIE  - ZÁHORSKÁ BYSTRICA Vyberte si bývanie v nádhernom byte s vlastnou predzáhradkou, v byte s balkónom a lodžiou, či byte na najvyššom poschodí s veľkou terasou v príjemnej lokalite.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Pridať inzerát