Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Najvyššia časť Blumentalu napreduje, hotová má byť do konca roka

10.10.2017, 05:02 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Výstavba dvanásťpodlažného kancelárskeho bloku, najvyššej časti obytno-komerčného komplexu Blumental pri bratislavskom Račianskom mýte, napreduje. Druhá fáza Blumental Offices má byť dokončená do konca tohto roka, otvorenie je plánované na jar 2018.

  • Tlačiť
  • 1

K vyše sedemtisíc štvorcovým metrom prenajímateľnej administratívnej plochy pribudne v druhej etape ďalších 7 500 m2. Okrem toho Blumental zahŕňa aj takmer dve stovky bytov v dvoch rezidenčných etapách, nákupnú pasáž a gastro zariadenia v parteri.

Otvorenie druhého kancelárskeho bloku sa dotkne aj prvej etapy, ktorá bola otvorená na jar tohto roku a je už takmer zaplnená. Vznikne totiž nový vstup pre oba kancelárske bloky z nového námestia s veľkou lobby cez dve podlažia.

Blumental - v popredí prvá fáza kancelárskej častiZdroj: Corwin

Súčasnú recepciu prvej etapy kancelárií potom nahradí reštaurácia Veg Life. Už 10. novembra otvorí najväčšie gastro zariadenie v Blumentali, americká reštaurácia Blue Bear. K súčasnej ponuke obchodov a služieb v pasáži prvej fázy komplexu pribudnú ďalšie aj na novom námestí.

Verejný priestor vznikne od Radlinského ulice medzi kancelárskou a bytovou časťou. Vzniknú tu dve terasy s kaviarňou a sushi reštauráciou Edo-kin. Na námestí bude aj 70 stojanov pre bicykle a pri ulici 16 krátkodobých parkovacích stojísk, vrátane miest vyhradených pre kuriérov a taxi. Budú tu aj superchargre na rýchle nabíjanie elektromobilov.

Neprehliadnite

Prvá etapa kancelárií je obsadená na vyše 80 percent. Najväčším nájomcom je poskytovateľ finančných služieb v oblasti správy a manažmentu pohľadávok Intrum Justitia Slovakia. Presťahoval sa sem aj developer komplexu Corwin, alebo IT firmy Exxeta, Adastra či Solargis.

Blumental - aktuálny pohľad na bytovú časťZdroj: Corwin

Občiansku vybavenosť rozšíri v druhej etape aj škôlka s jaslami. Developer dohodol s prevádzkovateľom prednostné umiestnenie obyvateľov a pracujúcich z Blumentalu. Celý komplex Blumental, teda bytová, kancelárska, obchodná časť aj nové námestie, má byť hotový na jar budúceho roka.

Corwin plánuje kancelárie dlhodobo vlastniť a spravovať. Developer aktuálne stavia aj bytový súbor Dúbravy v Dúbravke s 250 bytmi a Einpark v Petržalke so 110 bytmi a 13 600 m2 kancelárií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Blumental, Corwin Capital