Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nákupné centrum Central zmenilo majiteľa

18.01.2016 | Ľuboš Mistrík

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

18.01.2016 | righty

No neviem, či to bol najlepší "kauf". Možno ich získali na svoje múdre reči, ako na stránke: "Diaľnica D1 ústi priamo v jeho susedstve."
Central je v celku ok, ale spádová oblasť 700.000 obyvateľov nie je ani v sne. Väčšina obyvateľov Bratislavy má bližšie iné, významnejšie nákupné centrum so silnejším zastúpením značiek. Pre tínedžrov s MHD ok, ale ostatní Central nepotrebovali.

Inditex zaberá dosť veľkú plochu, ale predpokladám, že toho moc do kasy nepustí a z nej si pre zmenu poriadne uleje ECE za správu.

Zlou správou pre Central bolo, že sa mu nepodarilo položiť na lopatky Polus, ktorý môže zmŕtvych vstať po prípadnom zmenšení Carrefouru na 40% aktuálnej veľkosti a prilákaním kotevných nájomcov.

Čo možno Allianz nespočítal (Nemci radi robia controlling) je možný odchod Orangeu za 5-7 rokov do novej kancelárskej budovy inde v BA (ako je na našom kancelárskom trhu zvykom), a tým skokový pád tržieb nájomcov.

19.01.2016 | mba

Polus je historia. Nielen kvoli kancelariam, ale aj kvoli polohe, ponuke, slabému operatorovi potravin, spravcovi, majetkovej strukture (cast vlastni byvaly SK Carrefour)...

Orange podla mna len tak rychlo neodide. Preco by to robil? Ma novu, na mieru postavenu budovu, jedno z najlepsich dopravnych napojeni z SK operatorov vratane verejnej dopravy (i do buducnosti), obchody pod nosom, s hotelom pre svojich hosti, s fitkom, bazenom a primeranym wellnesom aj pre svojich zamestnancov, s poliklinikou, so 4-hod. parkingom zadarmo.... Kde inde v BA mu to ponuknu? Samozrejme, korupcia, ci osobny zaujem rozhod. man. vie byt aj v takychto pripadoch niekedy silnejsim faktorom...

20.01.2016 | righty

chodievam z času na čas do oboch a Polus ešte stále nie je história. myslím, že si uchmatol staršiu cieľovú skupinu ako Central. jeho budúcnosť bude závisieť práve na vyriešení vlastníckych vzťahov. buď to získa aktuálny majiteľ, alebo tam aktuálny majiteľ Polusu postaví stenu, aby si tam aktuálny majiteľ Carrefouru mohol z druhej strany nasťahovať Kik, Pepco a Teddy. btw. veže sa vcelku pekne opäť plnia.

prečo IBM odišlo, prečo Telekom odišiel, prečo sa firmy sťahujú nielen z Polusu ale z každej druhej budovy? vôbec to nemusí byť o úplatkoch a pod. čo myslíš, aké budú potreby Orange za 5 rokov? na mieru zmenšia? je fajn počuť, aký je to sociálny zamestnávateľ a ironicky: poukážky vie dať všade v BA bez toho, aby tam musel držať svojich zamestnancov aj po pracovnej dobe.

18.01.2016 | righty

hm, ešte som zabudol na ten koncept "zníženého prízemia", ktorý nevychádza ani tu ani v Eurovei a naopak ničí prvé poschodie, lebo ho Slováci vnímajú ako druhé poschodie, a tam predsa už patrí len foodcourt, kino, fitko alebo bowling.

18.01.2016 | rodo

Bývam odtiaľ pár minút, tak môžem posúdiť. Centrál je stále plný. Myslím, že z BA nákupných centier má asi najlepší výnos/m2. Je to dané polohou, predsa len, Ružinov je bohatá štvrť.

19.01.2016 | bozsky

Aj Eurovea, IKEA/Avion a Aupark su stale plne. Aj Polus bol do momentu, kym sa neodstahovali IBM A Telekom ;-)

V Bratislave je to take divne - vsetci sa stazuju, ze nemaju dost penazi a stale niekto nakupuje sprostosti :-D :-D :-D

22.08.2017 | Martika

1300 parkovacích miest možno stačí návštevníkom, ale je málo a najmä draho pre zamestnancov Orange a Centrálu. Tak tí nám parkujú v okolitých uliciach, dvoroch a chodníkoch a domáci majú nervy ...