Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nákupné centrum Point v Banskej Bystrici otvorí v septembri

04.05.2018, 11:00 | Daniel Suchý | © 2018 News and Media Holding

Nové nákupné centrum Point Banská Bystrica má známy definitívny termín otvorenia a mená hlavných prevádzok. Oproti pôvodným očakávaniam sa otvorenie posunulo o pol roka na začiatok septembra tohto roku.

  • Tlačiť
  • 1

SC Point Banská Bystrica prinesie vyše 40 prevádzok obchodov, služieb a gastra s prenajímateľnou plochou 5 350 štvorcových metrov. Centrum bude mať dve plné a čiastočné tretie podlažie, z ktorého bude prístup na strešné parkovisko.

Spoločnosť Cushman & Wakefield, ktorá má na starosti správu centra a prenájom obchodných priestorov, hlási, že je prenajaté na 82 percent. Svoju druhú prevádzku v nákupnom centre na Slovensku tu otvorí Lidl, ďalšími nájomcami sú Intersport, FaxCopy, Pet Center, optika Siloe, Teta drogéria, Benu či trafika TopPress.

Neprehliadnite

„Mesto má výborný potenciál rozvoja a myšlienka vybudovania nákupného centra Point na začiatku pešej zóny sa od začiatku realizácie projektu stretla s pozitívnou odozvou aj na mestskej radnici,“ hovorí spoluvlastník centra Peter Šebo, konateľ investorskej spoločnosti OP Centrum.

„Aj s vlastníkom obchodného centra by sme radi prispeli k nárastu návštevnosti centra mesta, podporovali rozvoj regiónu a mládeže,“ dodáva Richard Souhrada, partner a vedúci tímu správy nehnuteľností Cushman & Wakefield na Slovensku.

SC Point Banská Bystrica - vizualizáciaZdroj: SC Point

Nové nákupné centrum vyrástlo na Námestí Vajanského, medzi nákupným centrom Europa a jadrom mesta. Výstavba sa začala v októbri 2016. Autorom architektonického návrhu je ateliér Architekti Šebo Lichý, v orgánoch ich developerskej spoločnosti ITB sedí aj P. Šebo.

„Projektanti rešpektovali mestské požiadavky a architektúru okolia. V interiéri navrhli dominantnú pasáž, ktorá bude presvetlená a okolo nej budú obchody, kaviarne a drobné oddychové zóny,“ hovorí investor P. Šebo. Súčasťou fasády bude grafika s motívmi obrazu Trh v Banskej Bystrici z konca 19. storočia od miestneho rodáka Dominika Skuteckého.

SC Point Banská Bystrica - vizualizáciaZdroj: SC Point

Po silnom vlaňajšku sa v tomto roku na Slovensku nepočíta s otvorením žiadneho ďalšieho nákupného centra. Nové plochy ešte pribudnú v lete v zmodernizovanom podchode na Trnavskom mýte v Bratislave, kde Immocap Group prinesie 1 350 štvorcových metrov. Otvoriť sa má tiež rozšírenie nákupných centier Tulip v Martine, Europa vo Zvolene a Laugarício v Trenčíne.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Banská Bystrica