Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nákupné plochy v Bratislave sa rozrastú, pribudne Matrix Mall

04.08.2017, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Nákupné možnosti v Bratislave sa opäť rozšíria. Menšie nákupné centrum chystá v hlavnom meste developer Macho consulting. Podľa predbežných plánov by malo niesť meno Matrix Mall a celkovo by malo ponúknuť vyše 3 200 štvorcových metrov nákupnej plochy.

  • Tlačiť
  • 21

Obchodné centrum začali pripravovať ešte v priebehu roka 2015. Práve v tomto čase totiž dostali miestne úrady zámer, ktorého cieľom bolo vybudovať na rohu Magnetovej a Vajnorskej ulice nové centrum. Investor chce stavať na nevyužívaných pozemkoch neďaleko Vozovne Jurajov dvor.

Vo fáze príprav

Podľa predložených dokumentov malo na pozemku s rozlohou 11 280 štvorcových metrov vyrásť obchodné centrum Matrix Mall. Celkom malo priniesť 3 207 štvorcových metrov nákupnej plochy a ďalších 304 štvorcových metrov administratívy. Podľa zverejnených vizualizácií ide o klasické retailové centrum so samostatnými prevádzkami.

Neprehliadnite

Od vedenia mesta dostal projekt zelenú pred rokom, aktuálne požiadal investor o územné rozhodnutie a to dostal. Podľa územného plánu sa pozemky môžu využívať na občiansku vybavenosť celomestského významu. Ako navrhovateľ projektu vystupuje spoločnosť Macho consulting, ktorá je známa aj vďaka bratislavským projektom Galvaniho dvory, Modrá Guľa či Appollis.

Pozemky Hodorovského

Pozemky pritom developerská nevlastní. Podľa aktuálnych údajov z katastra je majiteľom pozemkov spoločnosť TLD, ktorej konateľom je kontroverzný podnikateľ František Hodorovský. Jeho firma Forest Hill Company bola naposledy mediálne spájaná so záujmom o kúpu areálu bývalej nemocnice na Patrónke, ktorú nakoniec získal Eset.

Matrix Mall nie je jediným pripravovaným retailovým centrum v hlavnom meste. Už na jeseň by mal svoje brány otvoriť komplex Slnečnice Market, ktorý ponúkne nákupnú plochu na rozlohe 8 500 štvorcových metrov. Nová retailová zóna by mala vyrásť aj v Pharos Parku či petržalskom Tescu.

  • Tlačiť
  • 21

Tagy Macho, nákupné centrá, retail park