Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Namiesto „Hirošimy“ vznikne nové centrum Ružinova. Pozrite si víťazný návrh

11.02.2020, 15:22 | vp | © 2020 News and Media Holding

Opustený skelet bývalého obchodného domu Ružinov, ktorý získal nelichotivé pomenovanie „Hirošima“, má byť čoskoro minulosťou. Na lukratívnych pozemkoch ho má podľa developera nahradiť nové centrum mestskej časti s bytmi, kanceláriami a verejným priestorom.

  • Tlačiť
  • 8

Developer MiddleCap Real Estate predstavil v utorok víťazný návrh transformácie územia, ktoré dlhé roky chátra a bolo bez využitia.

Z konceptu vyplynie nová podoba celej zóny na pozemkoch na rohu Ružinovskej a Tomašikovej ulice, susediacich s ružinovským s Domom kultúry.

Vyhrali architekti z Prahy

Do medzinárodnej súťaže sa zapojilo 270 architektonických ateliérov z 26 krajín. Na základe spoločných diskusií s odborníkmi, urbanistami a zástupcami investora sa vybrali štyri z nich, ktoré spracovali súťažné štúdie. 

Súťaže sa zúčastnili aj známe ateliéry ako AHMM – Allford Hall Mohaghan Morris z Veľkej Británie, Lazzarini Pickering Architetti z Talianska či Woods Bagot z Austrálie. 

Neprehliadnite

Uspelo však napokon pražské štúdio Jakub Cigler Architekti, ktoré má na konte takisto niekoľko medzinárodných cien.

Rovnaký ateliér už s projektmi na Slovensku má skúsenosti, v minulosti navrhol bratislavský Digital Park. Štúdio dostalo na starosti aj koncept revitalizácie Václavského námestia, v českej metropole spolupracovalo s developerom HB Reavis na novom komplexe, ktorý má nahradiť bývalý Transgas. 

Developer poskytol aj prvotný náhľad možnej podoby zóny, ktorý vyplýva 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy Hirošima, rekonštrukcia, skelet, Yosaria Plaza