Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nemci stavajú pri Tatrách vyhliadkovú vežu so suchým tobogánom

18.08.2017, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Na pomedzí národných parkov Pieniny a Vysoké Tatry vyrastá v týchto týždňoch nová atrakcia. Nemecká skupina Erlebnis Akademie tu realizuje výstavbu vyhliadkovej veže so špeciálnym chodníkom v korunách stromov a najdlhším suchým tobogánom na Slovensku. Otvárať by chcela už v priebehu septembra.

  • Tlačiť
  • 0

Projekt vyrastá na hrebeni Spišskej Magury v spolupráci so Štátnou ochranou prírody SR a Správou národného parku. Výsledkom má byť chodník, ktorý povedie korunami stromov až k vyhliadkovej veži. Dĺžka chodníka má byť 1 234 metrov a má byť zhotovený z dreva.

Podobná ako v Česku

Chodník má špirálovito stúpať až do výšky 32 metrov, kde bude umiestnená 360-stupňová vyhliadka. Z nej by mali mať turisti výhľad na Belianske Tatry, pieninské Tri koruny a krajinu Zamaguria. Cestu dole budú môcť absolvovať po najdlhšom suchom tobogáne na Slovensku. Podľa investora by mala byť jeho dĺžka 67 metrov. Chodník má byť po celej dĺžke bezbarierový.

Chodník korunami stromovZdroj: CHKS

Investorom celého projektu je nemecká spoločnosť Erlebnis Akademie. Na Slovensku vytvorila spoločnosť Chodník korunami stromov, ktorej akcionármi sú Ski Arena Ždiar a Stezka korunami stromů, čo je dcérska spoločnosť nemeckej skupiny. Ide už o jej siedmy takýto projekt. Štyri chodníky vybudovala v Nemecku, ďalšie dva pridala v Česku. Známa je najmä veža v Lipne, ktorá bola otvorená v roku 2012.

Investícia za štyri milióny

Vstup na chodník býva spoplatnený. Napríklad v spomínanom Lipne stojí vstupenka pre dospelú osobu 210 českých korún (asi osem eur). Nemecká spoločnosť dosiahla vlani tržby na úrovni osem miliónov eur, zisk pred zdanením bol niečo viac ako jeden milión eur. Jej atrakcie navštívilo vlani 1,23 milióna turistov.

Chodník korunami stromovZdroj: CHKS

Stavbu, ktorá sa nachádza na najvyššom bode strediska Bachledka Ski & Sun, plánuje investor otvoriť v priebehu septembra. Otvorená by mala byť s výnimkou pár týždňov ako celoročná atrakcia. Výška investície dosiahne štyri milióny eur.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Vyhliadková veža, Vysoké Tatry

Diskusia (0 reakcií)