Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nemocnica a mesto ukončili spor, vymenili si pozemky pri Rohlíku a na Antolskej

19.09.2019, 15:08 | TASR

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) a hlavné mesto Bratislava si vymenili pozemky v hodnote viac ako 15 miliónov eur. Ukončili tak takmer 20-ročný spor.

  • Tlačiť
  • 1

UNB získala pozemky na Antolskej ulici v Petržalke a mesto pozemky v zóne jazera Rohlík v bratislavskom Ružinove. Na pôde Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR o tom vo štvrtok informovali zástupcovia oboch strán.

„UNB ako koncovú nemocnicu navštevujú pacienti z celého Slovenska, preto som rada, že toto majetkové vysporiadanie umožní okrem iného aj vybudovanie avizovaného bezplatného parkoviska, ktoré prispeje k zlepšeniu podmienok a zvýšeniu komfortu pacientov,“ povedala ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD).

UNB predpokladá, že parkovisko, vrátane chodníkov a prístupových komunikácií, bude sprevádzkované v roku 2020.

Ako priblížila riaditeľka UNB Renáta Vandriaková, nové bezplatné parkovisko na ploche viac ako 6 500 štvorcových metrov budú môcť využívať pacienti, návštevníci aj zamestnanci nemocnice.

„Vo večerných hodinách budú toto parkovisko využívať aj obyvatelia Petržalky, ako aj návštevníci jazera Draždiak,“ komentovala.

Pribudnúť má 199 parkovacích miest za sumu približne 1,6 milióna eur.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Bratislava, pozemky, Univerzitná nemocnica Bratislava