Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nitriansky City Park čaká na stavebné povolenie

05.05.2014, 11:00 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Nitra sa tak skoro zmiznutia alebo dokončenia skeletu na brehu rieky nedočká. Projekt Euro City Park totiž čaká na nové stavebné povolenie, ktoré by prilákalo aj investorov. Za komplexom stoja spoločnosti ICT Istroconti a Doprastav Development, ponúkajú ho však ďalším záujemcom.

  • Tlačiť
  • 1

„Stavebný úrad vyžaduje aktualizované vyjadrenia a súhlasy dotknutých orgánov a inštitúcií, čo nám celý proces predlžuje,“ pre Sme.sk hovorí Peter Kuliffay zo spoločnosti ICT. Vlani pritom mal projekt dočasné stavebné povolenie, preto, že mal len dočasnú nájomnú zmluvu na parkovisko, ktoré potrebuje počas výstavby.

„Investora zatiaľ nemáme, žiaľ, najmä preto, že nemáme k projektu vydané, respektíve právoplatné stavebné povolenie,“ vysvetľuje zástupca ICT. Výstavbu pritom zastavili už v roku 2008, čo firma odôvodnila finančnou krízou a ťažším prístupom k financiám. Okrem toho hovorila o právnych sporoch súvisiacich s vlastníctvom pozemkov.

Euro City Park začali stavať v roku 2007 a mal priniesť 27-tisíc m2 prenajímateľných priestorov pri nákladoch vo výške 1,6 miliardy slovenských korún a zhruba stovku obchodov. O rok neskôr do projektu vstúpil Doprastav. Obsadenosť obchodov vtedy dosahovala 60 percent.

Doprastav neskôr ponúkal projekt na predaj s viacerými alternatívami. Jednou malo byť dokončenie podľa pôvodnej podoby, druhou vypracovanie nového zámeru s hotelom, rekreačnými zariadeniami či bytmi, treťou predaj nehnuteľnosti, teda samotného rozostavaného skeletu. Doteraz je tu podľa firmy preinvestovaných 18,25 milióna eur.

„Projekt sa nezmenil, stavebné povolenie bude vydané na pôvodný projekt 4-podlažného nákupného centra s externými športoviskami,“ upresnil Kuliffay. Podľa neho je stále použiteľný aj rozostavaný skelet s prípadnými úpravami.

V Nitre aktuálne pokračuje rozširovanie obchodného centra Mlyny. Jeho majiteľ, developerská skupina In Vest začala stavať vlani na jeseň s plánovaným dokončením do konca tohto roka. K existujúcim vyše 20-tisíc m2 pribudne na štyroch podlažiach 3 250 m2. Súčasné centrum otvorili v roku 2009.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Doprastav, ICT Istroconti