Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nová reštaurácia pri Dunaji. Na vychytenú adresu za Euroveou mieri známa značka

10.01.2020, 16:21 | pol | © 2020 News and Media Holding

V rámci budovania projektu Eurovea City čakajú zmeny aj národnú kultúrnu pamiatku bezprostredne pri Dunaji. Sklad č. 7 je samostatne stojacim objektom, ktorému v minulosti hrozilo búranie. Developer J&T Real Estate tu počíta s kombinovanou funkciou – kancelárie má doplniť reštaurácia s pivovarom.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Eurovea

Technickú pamiatku Sklad č. 7 dobre vidno pri plavba po Dunaji, nachádza sa pri toku rieky. Historicky spadá k bratislavskému prístavu, bezprostredne za objektom sa v súčasosti nachádza najvýchodnejšia časť Eurovey, ktorá však dostane pokračovanie smerom k Mostu Apollo.

Írsky developer Ballymore, ktorý tu v minulosti realizoval development, pôvodne uvažoval, že takmer storočnú budovu zbúra. Napokon ale sklad zachoval a v rokoch 2006 – 2007 zrekonštruoval.

Pivovari pri Dunaji

Historická budova nemala v súčasnosti stabilné funkčné využitie. Majiteľom je spoločnosť Eurovea 2, spojená s Petrom Korbačkom respektíve developerskou spoločnosť J&T Real Estate (JTRE). Tá v lokalite buduje prvý slovenský mrakodrap, kancelárske budovy a rozširuje nákupné centrum.

Neprehliadnite

Plány s národnou kultúrnou pamiatkou v minulosti jednoznačne JTRE neprezentoval. Vlani si však spoločnosť podala žiadosť o vydanie stavebného povolenia na zmenu dokončenej stavby.

Úrady developer žiadal o zmenu užívania, pričom dominantnou funkciou má byť administratíva. Tá má obsadiť druhé – štvrté nadzemné podlažie, prízemie však bude mať inú funkciu – vyhradené je pre komerčnú gastro prevádzku.

Jej prevádzkovateľom 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Eurovea

Diskusia (0 reakcií)