Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nové bizniscentrum za HZDS má prvé povolenia

02.09.2013, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2013 News and Media Holding

Pokračovanie Omnipolisu by radi naštartovali už čoskoro

  • Tlačiť
  • 0

V bratislavskom Ružinova sa črtá ďalšia kancelárska lokalita, zatiaľ menších rozmerov. Spoločnosť Omnia, bývalý podnik zahraničného obchodu, totiž chystá pokračovanie administratívneho objektu Omnipolis a ďalší rozvoj v okolí.

Ide o pozemky pozdĺž Tomášikovej ulice, kde firma tento rok búrala areál bývalého výrobného Ústavu textilnej techniky. Vznikol tak veľký čistý pozemok, na ktorom chystajú komerčné novostavby.

Firma počíta so štyrmi najviac šesťpodlažnými objektmi umiestnenými kolmo na Tomášikovu. Ich celková podlažná plocha má presiahnuť 25-tisíc m2. Parkovacie kapacity zabezpečí 650-miestne podzemné parkovisko na troch podlažiach.

Projekt má už vydané územné rozhodnutie, čoskoro tak môže žiadať o stavebné povolenie. Predpokladaný termín výstavby zatiaľ nie je známy.

Zbúrané budovy v areáli OmniaZdroj: Philip Darázs

Areál Omnia Business Center nadviaže na projekt Omnipolis z dielne rovnakého investora. Deväťpodlažnú administratívu dokončili na jeseň 2009, stále nie je naplno obsadená. Čistá kancelárska plocha je necelých 9-tisíc m2.

V susedstve sa ešte okrem expozitúry Národnej banky Slovenska nachádza stará kancelárska budova nižšieho štandardu známa ako Úsvit. Aj tu bola v minulosti predstavená vízia na kompletnú rekonštrukciu, zatiaľ sa však nevyvíja vpred.

Omnia je známa od sedemdesiatych rokov minulého storočia ako podnik zahraničného obchodu. Spoločnosť sa neskôr zamerala aj na obchod so strojárskymi súčiastkami, bielou technikou, či predaj áut, ktorý pod značkou Honda trvá doteraz.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)