Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nové centrum vodných športov na Dunaji má vyrásť v Jarovciach

07.08.2018, 14:00 | © 2018 News and Media Holding

V susedstve Jaroveckého ramena známeho množstvom hausbótov a aktuálne zasiahnutého výstavbou diaľničného obchvatu Bratislavy má do piatich rokov vzniknúť nové Centrum rýchlostnej kanoistiky a veslovania. Projekt za vyše 19 miliónov eur pripravujú kanoistické zväzy.

  • Tlačiť
  • 0

Nové centrum pre profesionálnych aj rekreačných kanoistov a veslárov má vzniknúť na vodnej ploche Veľký zemník medzi hlavným tokom Dunaja a Jaroveckým ramenom. Popri vyše 47-hektárovej vodnej ploche zaberie zázemie areálu 5,7 hektára na brehu v záplavovom pásme Dunaja.

Umelo vytvorená vodná plocha vznikla pri výstavbe vodného diela Gabčíkovo – Nagymaros. „Už pri samotnom ťažení ako materiálovej jamy sa pôdorys, rozmery a situovanie prispôsobovali pre budúce využitie ako vodnej plochy pre športové účely kanoistiky,“ píše sa v zámere, ktorý posudzujú štátne orgány.

Služby aj vyhliadka

V areáli vzniknú dvojkilometrové vodné dráhy a na severozápadnom okraji športový areál so šiestimi stavebnými objektmi a lodenicou. Poskytne zázemie pre športové zväzy, pretekárov aj návštevníkov. K dispozícii bude aj 198 parkovacích miest na povrchu.

Neprehliadnite

Dominantou areálu bude trojpodlažný cieľový objekt s priestormi pre organizáciu profesionálnych športových podujatí, päťpodlažnou riadiacou vežou rozhodcov a tribúnou pre divákov. V podzemných priestoroch bude hangár na uskladnenie lodí a športového náradia. Na vrchole veže vznikne vyhliadková terasa.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)