Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nové haly otvoria v Senci či Trnave. Aký je vývoj na trhu priemyselných nehnuteľností

19.02.2020, 09:57 | pol | © 2020 News and Media Holding

Trh priemyselných a logistických nehnuteľností sa koncom minulého roka priblížil na Slovensku hranici 2,5 milióna štvorcových metrov výrobných a skladových priestorov. Bol to dvojnásobok oproti roku 2014. Vo výstavbe je v súčasnosti viacero hál. Najväčším obchodom vlaňajška bol príchod módneho giganta LPP, ktorý u nás otvoril logistické centrum.

  • Tlačiť
  • 0

Celková plocha priemyselných hál predstavovala 2,46 milióna štvorcových metrov. V medziročnom porovnaní sa zvýšila o 105-tisíc m2 (+4,5 %), predovšetkým v západoslovenskom regióne.

Aktuálne je vo výstavbe vyše 200-tisíc štvorcových metrov nových výrobno-skladových plôch. „Z toho zhruba tretina je už technicky dokončená, avšak vzhľadom na komplikované a zdĺhavé povoľovacie procesy prevádzkovatelia stále čakajú na vydanie kolaudačných rozhodnutí,“ hovorí Jakub Volner, vedúci oddelenia priemyselných nehnuteľností v realitno-poradenskej spoločnosti JLL.

Do Serede prišlo LPP

Naďalej platí, že výstavba nových priestorov sa výrazne koncentruje predovšetkým na západe krajiny. Projekty sa realizujú napríklad v logistickom parku v Senci, kde aktuálne vznikne 30-tisíc m2 plochy, či v CTParku v Trnave, kde sa dokončuje dostavba 37-tisíc m2.

Neprehliadnite

Viac plochy bude k dispozícii aj v novovziknutom logistickom parku v Seredi. V Novej Polhore pri Košiciach rozbehol developer P3 Logistic Parks vlani výstavbu P3 Parku, ktorý má v prvom kvartáli priniesť 13-tisíc m2 plochy.

Útlm v automobilovom priemysle je badateľný v celej Európe, a tak je v súčasnosti hnacím motorom dopytu najmä logistika, retail a e-commerce.

V roku 2019 sa u nás udiali obchody 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)