Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nový Centrál sa plní

21.09.2011, 08:45 | Peter Kremský | © 2011 News and Media Holding

Komplex za 150 mil. eur otvoria o rok vrátane hotela, wellness a plaveckého bazéna

  • Tlačiť
  • 7

Polyfunkčný komplex Centrál pri Trnavskom mýte v centre Bratislavy vo fáze takmer dokončenej hrubej stavby je v podstate obsadený. Nákupné centrum je podľa Petra Lukeša z developerskej spoločnosti Immocap prenajaté z vyše dvoch tretín, kancelárske priestory sú takmer plné. Prevádzkovateľa má aj hotel a wellness centrum.

Najvyššej stavbe – 82,5-metrovému administratívnemu vežiaku chýbajú do cieľových 21 ešte tri podlažia. Od mája budúceho roka by sa budova s 15,5 tisícami štvorcových metrov mala stať sídlom telekomunikačnej firmy Orange. Mala by byť dokončená ako prvá – na rozdiel od skôr avizovaného konca tohto roka v polovici budúceho.

Nákupné centrum na štyroch podlažiach s celkovo 36-tisíc m2 majú otvoriť spolu s ostatnými budovami na jeseň. Zobrala si ho na starosť nemecká firma ECE – jeden z najvýznamnejších  hráčov v tomto segmente v Európe. Malo by mať 140 obchodov, reštaurácie a kaviarne.

Zo skôr ohlásených nájomníkov Centrál potvrdil supermarket Billa, módnych hráčov C&A, New Yorker, či Gant. Tá má v Centrále prevádzkovať svoju vlajkovú loď - veľký formát predajne so sekciami Gant Man a Gant Woman. Ďalej svoj príchod potvrdili Orsay, Deichmann, Salamander, Palmers, Mango, či drahšie značky Lacoste, Geox, Calzedonia.

Prekvapujúco chýbajú H&M a Marks&Spencer, či Peek & Cloppenburg, ktoré sa usadili v konkurenčných obchodných domoch. Centrál ohlásil aj nájomníkov z ďalších segmentov ako Electroworld, DM drogérie, športové potreby Intersport alebo Reshoes – nový koncept slovenskej siete ExiSport.     

Rovnako ako nákupné centrum, na jeseň budúceho roka, má podľa P. Lukeša otvoriť aj 4-hviezdičkový hotel nemeckej siete Lindner s 230 izbami. Kongresové priestory majú mať k dispozícii sálu pre 500 ľudí, čím sa hotel stane lídrom v hlavnom meste, kde je po kongresových službách silný dopyt. Na streche hotela bude na 15. poschodí návštevníkov čakať sky-bar s výhľadom na hrad a centrum Bratislavy.

Relaxačno-športové centrum s wellness zónou na streche nákupného centra by malo mať podľa pôvodných predpokladov verejne prístupný 25-metrový bazén, vodné atrakcie a fitness centrum. Doplní ho 6-tisíc m2 verejný park so zeleňou a oddychovou zónou. Pod zemou má mať Centrál štyri podlažia s 1 300 parkovacími miestami. 

Nový Centrál s celkovo 144-tisíc m2 úžitkovej plochy začali stavať v januári 2010. Úveruje ho konzorcium pod vedením Tatra banky, v ktorom sú jej rakúska sestra Raiffeisen Landesbank z Horného Rakúska, ďalšia rakúska banka Hypo Investmentbank zo St. Pöltenu a slovenská konkurentka VÚB.

Podľa investičného riaditeľa Immocap Group Martina Šramka je Centrál jediným multifunkčným projektom na Slovensku, ktorý za posledné tri roky získal financovanie. Celkové náklady by mali dosiahnuť 150 miliónov eur. Pôvodne mal mať projekt aj obytné budovy s 300 bytmi, ktoré sa zatiaľ nebudujú.

Okrem výstavby celého komplexu sa upravuje aj križovatka Trnavskej a Miletičovej ulice. Pribudne možnosť odbočenia vľavo z Trnavskej na Metodovu ulicu, kde má byť jeden z vjazdov, rovnako ako rozšírenie Miletičovej a chodníky okolo centra. Naopak, električkovej trati pribudne ďalšie križovanie.

Developerom Centrálu je spoločnosť Immocap Group. V minulosti sa podieľala na výstavbe prvých biznis centier v Bratislave okolo Prievozskej ulice. Neskôr vybudovala obytnú zónu na Čiernej vode pri Bratislave, vlastní aj kancelárske centrum Buda Square v Budapešti. Pripravuje projekty v Bratislave, Piešťanoch a inde.

Foto a vizualizácia - Immocap

  • Tlačiť
  • 7

Tagy Centrál, Immocap