Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nový Ružinov zaujme konceptom, ktorému z atraktivity uberá lokalita

26.09.2018, 05:05 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

Stavať projekt na zelenej lúke dáva developerovi mnoho výhod. Nie je obmedzovaný okolitou zástavbou a dokáže v lokalite zanechať svoj výrazný rukopis. Vždy je potom otázkou, či sa tento prístup podaril, alebo nie. Obdobne môžeme nazerať na rezidenčný komplex Nový Ružinov, ktorý vzniká na pomedzí Bajkalskej a Slovnaftskej ulice.

  • Tlačiť
  • 14

Rande s realitou - menu:

Prvé zmienky o projekte v lokalite pomenovanej Nové Pálenisko sú asi osem rokov staré. Ešte v roku 2010 predstavila spoločnosť CZ Invest polyfunkčný projekt s pracovným názvom Dunajské predmestie. Jeho ambíciou bolo do roku 2014 priniesť na trh sedem bytových domov aj menšie dvojpodlažné nákupné centrum s predajnou plochou asi 5 400 štvorcových metrov.

Nová štvrť

Ako sa neskôr ukázalo, plány zastavať pozemok využívaný na poľnohospodárske účely, boli optimistické. S predajom projektu sa začalo až na jar 2016, keď komplex niesol už meno Nový Ružinov. O architektonické stvárnenie sa postaralo štúdio Compass Architekti. V tejto súvislosti sa spomínala aj nápadná podoba s projektom Slnečnice, ktoré kreslilo to isté štúdio.

Projekt má pritom ambíciu v prvej fáze vytvoriť na piatich hektároch 300 bytových jednotiek. Okrem nich má ponuku doplniť 18-tisíc štvorcových metrov kancelárskych priestorov a ďalších 27-tisíc štvorcových metrov občianskej vybavenosti.

Nový RužinovZdroj: CZ Slovakia, a.s.

Developer uvoľnil v marci 2016 do predaja prvých 64 bytov v dvoch budovách s názvami Elizabeth a Landora. Veľkosť bytov v tejto etape dosahovala od 28 až 75 štvorcových metrov pri cenách okolo

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 14

Tagy Nový Ružinov, Rande s realitou