Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nový Ružinov zaujme konceptom, ktorému z atraktivity uberá lokalita

26.09.2018 | Tomáš Vašuta

Diskusia (14 reakcií) Pravidlá diskusie

26.09.2018 | Cenek

Stat 300metrov od domu pol hodinu v kolone bude tiez rande s realitou.

26.09.2018 | shaggy

Niečo podobné mi napadlo, keď som zistil, na ktorom konci Bajkalskej sa to nachádzal. Ale naozaj som sa výborne zasmial na tvojom komentári.

26.09.2018 | Piotr bin aLadin

Z jednej strany železnica, z druhej obchvat a z tretej Slovnaft, to budú aj pravidelné rande s pneumológom.

26.09.2018 | KobaS

"Apartmány so štandardom bytu" uff. toto niekto kompetentný raz zarazí, alebo developerské peniaze stále nesmrdia? Načo nám je územný plán, ktorý povoľuje napr. 30% bytovej výstavby, keď zvyšok produkcie dajú apartmány a veselo to predávajú na bývanie?

26.09.2018 | shaggy

Neviem, načo VÁM je územný plán, ale mne je nanič.
Je to len totalitný zdrap papiera, ktorý násilím núti majiteľov pozemkov robiť to, čo si práve lokálny vladár zmyslel.

26.09.2018 | pinpo

ano a nasledne za 4 roky vam pred apartmanom postavia garaze, pred bytom by to nemohli, takze ano zdrap papiera

26.09.2018 | shaggy

Ak postavia, tak to bude iba moja chyba.
V prípade, že je pre mňa výhľad a voľná plocha pred bytom/apartmánom tak veľmi dôležitá, tak si ten pozemok kúpim. Ak by som nebol ochotný ten pozemok kúpiť za cenu, ktorú by odo mňa vypýtali, asi to nemá pre mňa takú cenu.

27.09.2018 | Andrej_sk

uf. tazko nieco dodat.

27.09.2018 | shaggy

Som rád, že raz za čas aj niekto "z druhej strany" uzná silu mojich argumentov.

27.09.2018 | Andrej_sk

Neviem z akej druhej strany a ani uznanie argumentov by som to nenazval. Skor by som to prelozil "silne slova, uz ho vidim ako sa tym riadi". Cize asi tolko.

26.09.2018 | Michal O.

Ha ha ha ha ha. Pobavili ste ma. Jasne že ste to nemohli myslieť úplne vážne :). Možno že ste len trochu nespokojný s aktuálnou podobou územných plánov ale isto by ste nechceli aby si váš sused postavil na pozemku napríklad bitúnok len preto že chce a vlastní ho.

26.09.2018 | shaggy

Je irelevantné, čo by som chcel. Jasne, že by som to nechcel. Ja nechcem vo svojej väčšinu ľudí. Ale to neznamená, že mám PRÁVO do toho hovoriť.

26.09.2018 | macdosh

Myslim ze uzemny plan ma svoj zmysel, avsak zmysel nema ked sa stanovia koeficienty ze tu moze byt 30% bytov, tu zas 70% kancelarii. Aky achitekt urbanista dokaze na 20 rokov dopredu rozhodnut presne pomery zastavby v uzemi. Funkcia byvania ,obcianskej vybavenosti a kancelarii su absolutne koexistujuce funkcie, ktore sa skor navzajom doplnaju (vyhody zastupitelnosti parkovacich miest, rozlozenia energetickej spotreby a pod...) ako si odporuju. Z mojho pohladu by mali byt urcene funkcne plochy tak ako je to v uzmnych planoch inych miest a to lokalita vhodna na 1,2,3 a pod. Nemaju sa definovat koeficienty podielov funkcii ktore dokazu spolu bezproblemovo fungovat. Potom by ani nebolo treba obchdzat uzemny plan.

27.09.2018 | KobaS

Máte pravdu, funkcie bývania, občianskej vybavenosti a prípadne kancelárie sú koexistujúce funkcie, zrejme tam treba hľadať zmysel územných plánov. Ak sa zastavia väčšie územie bez vybavenosti práve takto, že sa tam nasekajú apartmány, tak sa zmysel stratil. Tá občianska vybavenosť by mala zahŕňať predškolské a školské zariadenia, obchody a služby a pod. Keďže sú len územný plány mesta a málo územných plán zón, tak sa stavia nekoncepčne a chaoticky. Štát a samospráva sa k tomu stavia alibisticky a výsledkom je napr tento projekt medzi diaľnicou a priemyselnou zónu, kam sa ani pešo nedá dostať.