Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Nový vežiak Saida na Bajkalskej

24.05.2007, 16:45 | Peter Kremský | © 2007 News and Media Holding

Polyfunkčný dom bude skrývať nákupné centrum, kancelárie i skoro dve stovky bytov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Na bratislavskej Bajkalskej ulici vyrastie ďalšia výšková budova. Na rohu Prešovskej ulice neďaleko križovatky Bajkalská-Trnavská by mali v januári budúceho roka začať stavať 22-poschodový polyfunkčný dom Saida. Spodnú polovicu majú obsadiť obchody a služby, ako aj kancelárie, vrchnú zasa zaberú byty. Saidu plánuje rovnomenná investorská firma dokončiť počas dvoch rokov.

Polyfunkčný dom by mali postaviť na mieste súčasných dvojpodlažných obchodných a kancelárskych prevádzok ústiacich na Bajkalskú ulicu. Prvé tri poschodia, rozšírené na rozsiahlejšiu podstavu budú slúžiť ako obchodný dom, zo štvrtého až ôsmeho poschodia výškovej budovy budú administratívne priestory. Od 9. do 22. podlažia bude mať Saida byty na rozlohe zhruba 17,3-tisíca štvorcových metrov.

saida2_upr.jpg

Na pozemku s rozlohou 6 a pol tisíca m2 vznikne vyše 56-tisíc štvorcov úžitkovej plochy vrátane 550 parkovacích miest hlavne na piatich podzemných podlažiach. Mnohé zo 186 bytov majú disponovať loggiami nad Bajkalskou ulicou, prípadne s výhľadom na centrum Bratislavy. Zaujímavá je rozloha obchodných a zábavných plôch, ktorá dosiahne takmer 17-tisíc štvorcových metrov – teda menšie nákupné centrum. Časť obchodných prevádzok sa vybuduje až v druhej etape.

Polyfunkčný dom by mal stáť v lokalite, kde sa v ostatných mesiacoch intenzívne stavia. Najznámejšími projektmi sú bytový projekt Tri veže na opačnej strane Bajkalskej ulice smerom k obchodnému domu Polus, či Jégého alej a ďalšie projekty pri Jégého ulici. Pri neďalekej Drieňovej ulici stojí nový obytný komplex Boria, buduje sa Eden park a pripravujú sa ďalšie. Neďaleko križovatky Bajkalská-Ružinovská tiež vyrástlo viacero polyfunkčných komplexov a pripravuje sa mrakodrap Olympia. 22-poschodová Saida tak doplní výškový profil lokality.

saida_fotka.jpg

Na mieste budúcej stavby sa kedysi nachádzal stavebný dvor, či prevádzka logistickej firmy. Investorská spoločnosť Saida, s.r.o. je stavebno-montážnou a obchodnou firmou, založenou v roku 1995 so zameraním na stavebníctvo, obchod, služby a realitnú činnosť. Patrí fyzickej osobe Eduardovi Urminskému, ktorý dlhšie podniká v oblasti stavebníctva.

Foto a vizualizácia - Saida

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Projekt Nový Ružinov 3. fáza

Projekt Nový Ružinov 3. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené byty a apartmány v 3. fáze úspešného projektu Nový Ružinov. Kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 1i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

KRÁSNE RODINNÉ BÝVANIE - ZÁHORSKÁ BYSTRICA

KRÁSNE RODINNÉ BÝVANIE  - ZÁHORSKÁ BYSTRICA Vyberte si bývanie v nádhernom byte s vlastnou predzáhradkou, v byte s balkónom a lodžiou, či byte na najvyššom poschodí s veľkou terasou v príjemnej lokalite.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Pridať inzerát