Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Obchodná zóna pri dunajskostredskom Tescu sa rozrastie

11.08.2014, 14:00 | Daniel Suchý | © 2014 News and Media Holding

Už pred krízou plánovaný rozvoj komerčnej lokality na východnom okraji Dunajskej Stredy okolo hypermarketu Tesco sa pohol dopredu. Developerská spoločnosť Ardis, ktorá buduje menšie nákupné centrá v regiónoch, predložila štátnym orgánom na posúdenie zmenu projektu obchodnej galérie.

  • Tlačiť
  • 0

„Veríme, že ju obsadíme. Ak aj nie v plnom profile, postavíme najprv prvú fázu,“ hovorí Miroslav Vrban, riaditeľ Ardisu. Obchodná galéria má byť jednopodlažná budova so zastrešenou otvorenou pasážou so samostatnými vstupmi do prevádzok.

Po novom má mať tvar L lemujúci parkovisko. Zmena tvaru zvýši zastavanú plochu o necelú desatinu na vyše 5 500 štvorcových metrov. Oproti pôvodnému projektu sa zvýši aj počet parkovacích miest, zo 151 na 169. Počíta sa s prevažne diskontnými predajňami, nemajú chýbať ani gastro prevádzky.

Obchodná galéria má vyrásť hneď vedľa hypermarketu Tesco, pri ktorom je aj jeho obchodné centrum Galéria. V lokalite medzi Hlavnou ulicou a cestou 3. triedy smerujúcou do Veľkých Dvorníkov sa aktuálne pripravuje výstavba benzínovej pumpy a autoumyvárne.

Ardis rozvíja 12-hektárovú zónu spolu s miestnym majiteľom pozemkov, spoločnosťou Dron – Nehnuteľnosti. Po vybudovaní Tesca a Galérie ešte pred krízou boli v pláne aj obchodná galéria a hobbycentrum.

Kríza však projekty zastavila a M. Vrban hovorí o postupnom rozvoji zóny. Tento rok dokončil developer infraštruktúru a aktuálne investori pripravujú projekt obchodnej galérie. Začiatok výstavby závisí od získania potrebných povolení a dostatočného obsadenia nájomcami.

Spoločnosť Ardis buduje menšie nákupné centrá v regiónoch a takisto predajne pre obchodné reťazce ako Tesco a Kaufland. Niekoľko centier prevádzkuje aj pod vlastnou značkou. Vlani rozbehla projekty v Šamoríne, Zlatých Moravciach, Fiľakove, Detve či Rožňave. Tento rok ohlásila budovanie hypermarketu v Štúrove.

View Obchodná galéria Ardis Dunajská Streda in a larger map
  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)