Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Obchodné centrum Arkadia nepostavia, nahradí ho Hobby Park Sekčov

02.11.2017, 14:01 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Namiesto veľkého nákupného centra len komplex so samostatnými jednotkami. Tak dopadli plány postaviť v Prešove Shopping Park Arkadia, ktorý predstavili ešte pred vypuknutím krízy. Aktuálne nový vlastník pozemkov predstavil plán ich využitia, keď počíta s vybudovaním komplexu s názvom Hobby Park Sekčov.

  • Tlačiť
  • 0

Plány zaplniť územie južne od Rusínskej cesty predstavili ešte v roku 2007. Spoločnosť SCPO chcela na najväčšom prešovskom sídlisku postaviť nákupné centrum Shopping Park Arkadia s rozlohou okolo 25-tisíc štvorcových metrov. Projekt s rozpočtom 850 až 950 miliónov slovenských korún mal prepojiť obe strany frekventovanej cesty a ponúknuť vyše 120 obchodných prevádzok.

Nové riešenie

Ako to už v podobných prípadoch býva zvykom, zasiahla kríza a projekt zostal len na papieri. Aj keď sa medzičasom uvažovalo o vybudovaní klasického retailového parku, nový majiteľ prestavuje úplne nové využitie.

Spoločnosť Atrios by chcela stavať na nevyužívanej ploche južne od Rusínskej cesty projekt s pracovným názvom Hobby Park Sekčov. Areál pripravovaného centra bude z východu ohraničený riekou Sekčov a pripravovaným obchodným centrom Eperia, z juhu a zo západu zelenou plochou a zo severu spomínanou Rusínskou cestou.

Centrum má pozostávať z dvoch samostatných obchodných domov. Prvý ponúkne 8 819 štvorcových metrov nákupnej plochy. Podľa dokumentov, ktoré investor predložil úradom na posúdenie vplyvu na životné prostredie, má v prvom objekte sídliť predajca nábytku a bytových doplnkov.

Neprehliadnite

Druhá prevádzka poskytne 3 090 štvorcových metrov nákupnej plochy. „Budúci nájomca obchodného domu Retail 2 je spoločnosť zaoberajúca sa prevádzkovaním obchodných objektov na Slovensku so sortimentom na vybavenie kúpeľní, sanitou a iným príslušenstvom,“ píše investor v zámere.

Objekty by mali obsluhovať dve parkoviská. Prvé má mať kapacitu 177, resp. 182 miest, druhé 42. So stavebnými prácami by chceli v Prešove začať v apríli budúceho roka. S otvorením prevádzok počíta investor v apríli 2019.

Boom v Prešove

Kým v  prípade väčšieho obchodného domu sa rozpočet na stavbu počíta na úrovni štyroch miliónov eur, v druhom prípade je investícia vyčíslená na 1,5 milióna eur. Investor má v okolí aj ďalšie pozemky, je možné predpokladať, že sa v budúcnosti centrum rozšíri.

Pozemky, na ktorých má vyrásť projekt Hobby Park Sekčov Zdroj: EIA/Atrios

Za projektom stojí spoločnosť Atrios, ktorá sa zaoberá rôznymi developerskými činnosťami od architektúry až po samotné developovanie projektov. Podľa výpisov z katastra sa majiteľom pozemkov stala len v októbri tohto roka. V Bratislave stavia spoločnosť napríklad projekt Rezidencia Na Kolibe.

V samotnom Prešove boli v ostatných mesiacoch ohlásené viaceré projekty. Už o pár týždňov by malo svoje brány otvoriť nákupné centrum Eperia, stavať začali aj retailový park Solivaria a v príprave je aj projekt obchodného komplexu Fórum v centre mesta.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)