Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Obchodné centrum v Snine sa rozšíri

16.12.2013, 11:00 | ds | © 2013 News and Media Holding

V druhej fáze má pribudnúť textil, elektro aj drogéria

  • Tlačiť
  • 0

Návrat ľudí do lokálnych obchodov rozbehol výstavbu nákupných centier aj v menších mestách. Obchody pribúdajú aj v doteraz obchádzaných regiónoch.

Potvrdzujú to ohlásené projekty dvoch nových centier v Michalovciach či rozširovanie siete Ardis do Detvy, Rožňavy a Fiľakova.

Nové obchody majú pribudnúť aj v Snine. Majiteľ miestneho obchodného centra na sídlisku Komenského ohlásil druhú fázu projektu.

V rámci nej sa má rozšíriť smerom severnejšie od súčasného obchodného centra popri Stakčínskej ulici. Pribudnúť majú tri samostatné predajne spotrebného tovaru – textil a obuv, drogéria, elektronika.

Predajná plocha sa má zväčšiť o 1 082 štvorcových metrov a v rámci výstavby má vzniknúť 12 parkovacích miest pre centrum a 44 pre obyvateľov sídliska ako náhrada súčasného parkoviska. Parkovanie pre zákazníkov má pokryť predovšetkým existujúce parkovisko s kapacitou 255 áut.

Obchodné centrum v SnineZdroj: Saller Group

Na pozemku, kde má druhá fáza obchodného centra vyrásť, je ochranný val oddeľujúci bytovky od cesty 1. triedy z Humenného na Ukrajinu a parkovisko. Pozemok chce investor, košická eseročka Europrojekt Lambda 11SK patriaca pod nemeckú Saller Group, získať od mesta. Radnica ho ponúkla na priamy predaj za najmenej 106-tisíc eur.

Prvá fáza obchodného centra na sídlisku Komenského bola otvorená v lete 2009. Je tu hypermarket Tesco s predajnou plochou tritisíc štvorcových metrov a predajne Kik, Dráčik a K+B Elektro. Celkovo má centrum podlahovú plochu takmer päťtisíc štvorcových metrov.

Pod hlavičkou rôznych firiem má Saller Group na Slovensku obchody v desiatich mestách – Čadci, Hlohovci, Humennom, Košiciach, Martine, Poprade, Snine, Trebišove, Trnave a Zvolene. Pôsobí aj v Česku a Poľsku.

View Obchodné centrum sídlisko Komenského Snina in a larger map
  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)