Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Okolie ružinovskej nemocnice sa zmení, pribudnú tri parkovacie domy

08.04.2019, 05:01 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Ružinovská nemocnica spadajúca pod UNB Bratislava sa rozhodla riešiť parkovacie plochy, ktoré má v správe. Vo svojom areáli aj na priľahlých pozemkoch, kde sú aj v súčasnosti parkoviská, navrhuje výstavbu troch parkovacích domov, ktoré majú navýšiť kapacitu pre autá.

  • Tlačiť
  • 0

Doprava v okolí ružinovskej nemocnice je dlhodobo problematická. Spoločný vjazd do areálu majú prichádzajúce sanitky aj autá, čo by sa malo zmeniť.

Vodiči sa tu zároveň snažia nájsť voľné parkovacie miesta a vyhnúť sa spoplatneným parkoviskám, čo často spôsobuje otáčanie áut a neprehľadné situácie. Niektorí vodiči zároveň porušujú dopravné značenie a parkujú aj v areáli nemocnice, kde je vjazd zakázaný, prípadne na zeleni, za čo dostávajú pokuty od mestskej polície.

Organizáciu statickej dopravy pri nemocnici chce UNB zmeniť. V predloženom návrhu počíta aj so zvýšením počtu parkovacích miest.

Skoro o polovicu vyššia kapacita

Pri ružinovskej nemocnici sú momentálne tri parkoviská s regulovanými vstupmi rampami. Dve spoplatnené parkoviská z Ružinovskej ulice – priamo pred nemocnicou a pri nemocničnej poliklinike – slúžia pre verejnosť, tretie pri zimnom štadióne V. Dzurillu je vyhradené pre zamestnancov nemocnice.

Príjazdová cesta k centrálnemu príjmu pre sanitky Zdroj: TREND Reality

Parkuje sa aj v areáli nemocnice medzi jednotlivými budovami a pred niektorými nemocničnými oddeleniami. Miesta využívajú takisto zamestnanci, ale aj pacienti. Časť je vyhradená pre návštevy vedenia či zásobovanie, no niektorí vodiči značky nerešpektujú a obsadzujú vyhradené plochy vrátane miesta na rampe, kadiaľ prichádzajú sanitky k centrálnemu príjmu.

Neprehliadnite

Súčasná kapacita je 214 miest na najväčšom parkovisku pred poliklinikou, 66 miest je pred nemocnicou a 70 pred štadiónom. Parkoviská bývajú často poloprázdne, vodiči uprednostňujú bezplatné plochy v širšom okolí. V areáli nemocnice je roztrúsených 189 miest, spolu je teda pri nemocnici 539 stojísk.

UNB chce počet miest zvýšiť celkovou úpravou okolia ružinovskej nemocnice, výstavbou parkovacích domov a novou organizáciou v areáli. Dva z parkovacích domov majú vzniknúť

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Ružinov, Univerzitná nemocnica Bratislava

Diskusia (0 reakcií)