Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Okrem nových bytov aj kancelárie. Pri NBS chystajú projekt Florian Offices

11.03.2019, 05:04 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

V centre Bratislavy sa pripravuje nový administratívny komplex Florian Offices. Názvom odkazuje na neďaleké Floriánske námestie, v bezprostrednej blízkosti sa nachádza aj budova NBS. Na susednom pozemku už investor skôr ohlásil zámer postaviť byty v projekte Fazuľová. Projektovú dokumentáciu k obom zámerom robila Penta Real Estate.

  • Tlačiť
  • 1

S novou kancelárskou budovou v Starom Meste sa počíta medzi ulicami Školská, Radlinského a Imricha Karvaša. V území s hustou zástavbou je v susedstve napríklad objekt hotela Saffron, oproti sa nachádza Slovenská technická univerzita.

Na riešenom pozemku s rozlohou 4 600 štvorcových metrov sa v súčasnosti nachádzajú stromy, parkovacia plocha s asi 40 miestami a menšie stavby. Jedna z nich je objekt s pamiatkovou hodnotou. Podľa investora súhlasil pamiatkový úrad s jeho odstránením, rozhodnutie vydal vlani v novembri.

Obchody po celom obvode

Spoločnosť Florian Offices na pozemku navrhuje polyfunkčný komplex so šiestimi nadzemnými podlažiami, s vloženým podlažím v parteri – mezanínom a trojpodlažnou podzemnou garážovou časťou s 270 parkovacími miestami.

Neprehliadnite

Objekt je stvárnený jednoduchou, v pôdorysnej polohe v nárožiach jemne zakrivenou, solitérnou hmotou, čo má umocniť jeho celkový elegantný obrys.

V parteri je hmota budovy v rozsahu prvého – druhého nadzemného podlažia mierne vystúpená južným a juhovýchodným smerom (k ulici Radlinského), v časti hmoty i k ulici Školská. „Navrhovaná úprava hmoty a fasády k ulici Školská predstavuje pripomienku k staršej pôvodnej zástavbe v ulici,“ uvádza investor.

V nadzemnej časti vznikne podlahová plocha 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1