Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Orbis v centre Nitry už búrajú, nový projekt má prvé povolenie

05.04.2018, 14:00 | TASR | ds

Budova bývalého domu kultúry Orbis v centre Nitry bude čoskoro minulosťou. Spoločnosť Inpek Nitra začala bezprostredne po veľkonočných sviatkoch s búraním budovy, na mieste ktorej vyrastie nový polyfunkčný komplex.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Nitra

Developer oznámil, že už získal právoplatné územné rozhodnutie pre trojicu budov so štyrmi až piatimi nadzemnými podlažiami so 49 bytmi, kanceláriami, obchodmi a službami. Predaj bytov plánuje spustiť po získaní stavebného povolenia v septembri tohto roka. Komplex navrhol architektonický ateliér Morocz Tacovsky.

Búracie práce sa začali v zadnej časti objektu od Piaristickej ulice. Samotným búracím prácam predchádzalo vyčistenie vnútorných priestorov objektu, ktoré firma Inpek začala v druhej polovici februára.

Orbis Nitra - vizualizáciaZdroj: Inpek

V schátraných priestoroch sa nachádzal nepoužiteľný nábytok, obklady, staré sedačky z bývalého kina, informoval obchodný riaditeľ spoločnosti Jozef Bóňa. Všetky práce podľa jeho slov pokračujú podľa schváleného projektu búracích prác a právoplatného povolenia na odstránenie stavby.

Búracie práce by mali trvať zhruba 60 dní. Počas nich by nemalo prísť k zásadnému obmedzeniu obyvateľov mesta či obmedzeniu dopravy. „Pre výkon búracích prác aj pre samotnú realizáciu stavby sú schválené dva dočasné vjazdy na parkovisko z Piaristickej ulice a zo Štefánikovej triedy. Budú označené schváleným dočasným dopravným značením,“ približuje J. Bóňa. Pre chodcov bude na chodníku pred Orbisom, ktorý bude križovať dočasný vjazd na stavenisko, vyznačený priechod pre chodcov.

Neprehliadnite

Budova bývalého domu kultúry Orbis bola postavená v roku 1990, jej súčasťou bola aj kinosála. Neskôr prenajalo mesto budovu Radiu Nitra, v objekte vznikli obchodné prevádzky. Nájomca neplatil mestu nájomné, spor skončil na súde, ktorý rozhodol o vyprataní priestorov.

Prevádzka kina sa skončila v roku 2007. O rok neskôr, po neúspešnom hľadaní investora, ktorý by chátrajúci objekt zrekonštruoval, mestskí poslanci schválili priamy predaj Orbisu a okolitých pozemkov firme Inpek. Investor deklaruje 18-mesačnú realizačnú lehotu výstavby odo dňa získania stavebného povolenia.

Orbis - búracie práceZdroj: SITA/Martin Havran

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Nitra

Diskusia (0 reakcií)