Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Outlet vo Voderadoch má za sebou ďalšiu neúspešnú dražbu. Cena bude opäť padať

26.08.2019, 11:51 | Vladimíra Púpavová | © 2019 News and Media Holding

Medzi Bratislavou a Trnavou, kúsok od diaľnice D1 leží na ploche 15-tisíc metrov štvorcových opustený areál. Na 1 500 parkovacích miestach už mesiace nikto nestál. Projekt prvého slovenského outletu, ktorý mal byť slovenskou obdobou obľúbeného rakúskeho Parndorfu, nevyšiel. Po piatich turbulentných rokoch fungovania sa areál nedokázal ani na dva razy v dražbe predať. Cena tak bude opäť padať.

  • Tlačiť
  • 15

One Fashion Outlet vo Voderadoch sa bude dražiť v treťom kole. Dražobnej spoločnosti sa areál nepodarilo vydražiť v druhom kole dražby ani za sedem miliónov eur.

Cena tak bude opäť klesať. O koľko to bude, zatiaľ nie je známe. Hlavné slovo pri určovaní novej vyvolávacej ceny bude mať Všeobecná úverová banka. Nie je teda jasné, kam až môže padnúť dražobná hodnota opusteného outletu. 

One Fashion Outlet VoderadyZdroj: Maňo Štrauch

Ľudoprázdna dražba

Na dražbe sa okrem organizátorov dražby a zainteresovaných strán zúčastnili len traja zástupcovia verejnosti - novinári. Okrem nich sa nezúčastnil nikto.

Neprehliadnite

„V súčasnosti je objekt vo veľmi dobrom stave. Infraštruktúra objektu pozostáva z dvoch hlavných budov, ku ktorej prislúcha takmer 1,5-tisíca parkovacích miest, v strede objektu je lokalizované jazierko, uprostred ktorého sa nachádzajú priestory, kde bola prevádzkovaná kaviareň. Objekt je kompletne vybavený a vhodný pre prevádzkovanie obchodných, reštauračných a voľnočasových prevádzok. Daný objekt sa draží ako celok,“ opisoval na dražbe pracovník Dražobnej spoločnosti napriek tomu, že tu nebol jediný záujemca.

Po prečítaní siahodlhého opisu areálu, súpisu dlhov a aj nájomcov dražobník oznámil, že ani jeden záujemca nezložil zábezpeku, a preto je aj druhé kolo dražby neúspešné.

Zdroj: Maňo Štrauch

Ani v prvom kole dobrovoľnej dražby, ktoré sa konalo začiatkom júla, sa nenašiel nikto, kto by mal o outlet skutočný záujem. Napriek tomu, že podľa informácií TREND Reality o objekt zaujímal jeden investor,

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 15

Tagy Bašternák. VÚB, dražba, outlet, Voderady