Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Parížska radnica povolila prvý mrakodrap po 40 rokoch

01.07.2015, 11:00 | SITA

Členovia mestskej rady v Paríži hlasovali v utorok v prospech plánov na postavenie obrej trojuholníkovej výškovej budovy Tour Triangle, ktorá bude prvým moderným mrakodrapom vo francúzskej metropole za vyše 40 rokov. Žiadaný projekt vyvolal veľké súperenie medzi firmami, informuje tlačová agentúra Reuters.

  • Tlačiť
  • 0

Budova v tvare sklenenej pyramídy vysoká 180 metrov bude v panoráme mesta konkurovať slávnej Eiffelovej veži. Bude v nej 120-izbový hotel a 70-tisíc štvorcových metrov kancelárskych priestorov.

Hoci výhľad na mrakodrapy je bežnou súčasťou väčšiny veľkomiest, Paríž im od roku 1889, keď bola pre Svetovú výstavu postavená vyše 300 metrov vysoká Eiffelova veža, odolával.

Socialistická starostka Paríža Anne Hidalgová zmiernila odpor voči novej Tour Triangle vlani v novembri, keď developer časť jej plánovaného kancelárskeho priestoru obetoval na detské a kultúrne centrá.

Budovu navrhli architekti z firmy Herzog & de Meuron sídliacej vo švajčiarskom meste Bazilej. Firma stála aj za premenou elektrárne v londýnskej časti Bankside na múzeum moderného umenia Tate Modern a za výstavbou Národného štadióna nazvaného Vtáčie hniezdo pre olympijské hry v Pekingu v roku 2008.

Tour TriangleZdroj: Tour Triangle

Najväčšia európska komerčná spoločnosť v oblasti nehnuteľností Unibail Rodamco investuje do projektu 500 miliónov eur. Dokončený má byť v roku 2018.

Posledným veľkým mrakodrapom postaveným na území mesta bola 59-poschodová, 210 metrov vysoká budova vo štvrti Montparnasse v južnom Paríži a otvorili ju v roku 1973. Odvtedy sa väčšina mrakodrapov sústredila v obchodnej štvrti La Défense pri západnom okraji Paríža.

Mrakodrap Tour Triangle vyrastie na juhozápadnom okraji mesta vo štvrti Porte de Versailles pri obrovských výstavných halách.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)