Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Parkovací dom? Počas týždňa zamestnanci, cez víkendy verejnosť

15.01.2018, 14:06 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

Počas pracovného týždňa bude parkovací dom náš, cez víkendy a sviatky bude prístupný aj pre verejnosť. S takouto ambíciou pripravuje parkovací dom v Košiciach spoločnosť Východoslovenská distribučná (VSD).

  • Tlačiť
  • 0

Dom má vyrásť neďaleko autobusovej a železničnej stanice na Staničnom námestí.  Pozemok firmy z južnej strany ohraničený mestskou plavárňou, zo severu a východu sídlom spoločnosti VSD a zo západu susediacim areálom.

20 áut „na čierno“

Aktuálne je pozemok využívaný ako parkovisko spoločnosti, jeho kapacita však nepostačuje potrebám investora. V zámere, ktorý aktuálne posudzujú úrady, hovorí firma o tom, že na 77 parkovacích miest pripadá až 97 áut. Aj preto sa rozhodla realizovať projekt parkovacieho domu.

Neprehliadnite

Investor hovorí o tom, že parkovanie má byť zabezpečené na troch, resp. štyroch podlažiach. „Parking je riešený tzv. d´Humyho systémom podlaží posunutých o polovicu výšky a prepojených dvojicou rámp. Tento systém umožňuje najlepšie využitie vnútorného priestoru,“ píše investor v zámere.

Do konca roka

Prvé podzemné podlažie by tak malo mať 18 parkovacích miest, prvé a druhé nadzemné podlažie majú naplánované dve úrovne parkovania pre 18 a 26 automobilov a strecha 28 a 18 parkovacích miest rovnako v dvoch úrovniach. Celkovo by mal dom priniesť 152 parkovacích miest.

Pozemky, na ktorých má vyrásť parkovací dom.Zdroj: EIA/VSD

Podľa zámeru by so stavbou parkovacieho domu chcel investor začať v marci. S prácami by mal byť hotový do konca roka. Investor vyčíslil celkové náklady na realizáciu projektu na 900-tisíc eur.

Východoslovenská distribučná chce počas nepracovných dní sprístupniť parkovisko verejnosti. Či tak urobí za poplatok, nie je známe. Nejde o prvý nápad s takto využitým súkromným parkovacím domom. Vlani takýto zámer predstavila aj spoločnosť Eset, ktorá avizovala, že parkovací dom v ich novom sídle na Patrónke sprístupní počas víkendov verejnosti.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy parkovací dom

Diskusia (0 reakcií)