Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Parkovací dom v Petržalke dostal prvé povolenia

09.04.2018, 11:03 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

Spoločnosť V-arms má po rokoch príprav a rokovaní prvé dôležité povolenia. Firma, ktorá chce v Petržalke stavať parkovací dom, dostala od miestnych úradov územné povolenie. Projekt počíta s vybudovaním jedného podzemného a štyroch nadzemných podlaží.

  • Tlačiť
  • 11

O príprave projektu v Petržalke písali TREND Reality ešte v septemberi 2016. Už vtedy mal celý zámer za sebou zaujímavú minulosť. Petržalská firma si totiž vyhliadla mestské pozemky na stavbu parkovacieho domu. Stavať chcela medzi terasovým panelákom na Jungmannovej ulici a domami na Vavilovovej ulici v blízkosti predajne TPD.

Zmena plánov

Objekt mal mať päť podlaží, keď na podzemnom a prízemnom podlaží mali byť otvorené parkovacie miesta, kým na ďalších troch uzatvárateľné parkovacie boxy. Celkovo tak mala vytvoriť 72 voľných a 171 uzamykateľných parkovacích miest.

Neprehliadnite

Aj keď investor predpokladal, že so stavebnými prácami by mal začať v marci 2017, doteraz sa tak nestalo. Projekt totiž prešiel rôznymi pripomienkovými konaniami a viackrát sa prekresľoval. Aktuálne však došlo k výraznému posunu, keď projekt dostal územné rozhodnutie.

Pozmenený projekt

K získaniu povolenia prispeli aj úpravy pôvodného návrhu. „Úpravy spočívajú v redukcii hmoty na západnej strane, v ustúpení štvrtého nadzemného podlažia na západnej strane a v čiastočnom zapustení podlažia na západnej strane, ktoré je v strede pôdorysu v pozdĺžnom smere výškovo posunuté o pol podlažia oproti východnej strane,“ píše sa v oficiálnych dokumentoch.

Parkovací dom v PetržalkeZdroj: V-arms

Kým na súčasnom parkovisku je 67 parkovacích stojísk, po novom ich bude 243. Stavba bude mať jedno podzemné a štyri nadzemné podlažia, objekt bude zapustený do terénu o jedno necelé podlažie. Parkovací dom bude dopravne obsluhovaný z Vavilovovej ulice.

Za projektom stojí spoločnosť V-arms. Na oficiálnej stránke sa eseročka predstavuje ako spoločnosť pôsobiaca v realitnom a energetickom sektore i obchode. Doteraz sa najviac zviditeľnila práve projektom parkovacieho domu v Petržalke.

  • Tlačiť
  • 11

Tagy parkovací dom, Petržalka