Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Penta chystá najväčšie kancelárie

25.01.2012, 21:43 | Jana Hambálková | © 2012 News and Media Holding

Administratíva s obchodmi v Prahe vyjdú na 200 miliónov eur

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Penta

Finančná skupina Penta, ktorá má na Slovensku jedenástku realitných projektov, sa púšťa do prvotiny v susednom Česku. V Prahe sa chystá postaviť najväčšiu administratívnu budovu v meste.

Investícia do kancelárií, obchodnej pasáže, nádvoria a záhrady, ktoré vyrastú medzi ulicami Na Florenci a Na Poříčí, by mala dosiahnuť 200 miliónov eur. Projekt by mal byť financovaný s pomocou konzorcia bánk.

Administratívny palác Florentinum, ktorý vznikne na mieste komplexu bývalej Českej Typografie (Rudého Práva), by mal byť dokončený v závere roka 2013. Firma projekt kúpila v januári 2010 od rakúskej spoločnosti S+B CEE Beteiligungsverwaltungs. V decembri 2011 získala právoplatné územné rozhodnutie a v súčasnosti v lokalite dokončuje demolačné práce.

Budova ponúkne na českom realitnom trhu najväčší objem kancelárií pod jednou strechou – 49-tisíc štvorcových metrov plochy na deviatich poschodiach. Aktuálne Penta rokuje o predprenájmoch s potenciálnymi nájomcami kancelárskych aj obchodných priestorov. Podľa riaditeľa realitnej divízie Petra Paličku, ktorého citoval portál ihned.cz, už má firma podpísané zmluvy s prvými nájomcami. Ich mená ale zatiaľ tají. Do budovy po jej dokončení presunie sídlo aj Penta Investments.

Nájomníci aj verejnosť budú môcť okrem obchodnej pasáže využívať aj námestie s reštauráciami, kaviarňami a obnovenú historickú Desfourskú záhradu. Retail s celkovou rozlohou 7,5-tisíc m2 prinesie supermarket, drogériu, či lekáreň.

Projekt je podľa ihned.cz súčasťou rozpínavosti finančnej skupiny v centre Prahy. Už skôr totiž firma ohlásila vstup do obnovy lokality v blízkosti Masarykovej stanice. Spoločnosť už ukončila rokovania o kapitálovom vstupe do Masaryk Station Investment, ktorá vlastní budovy a pozemky v areáli stanice.

Penta začala do oblasti realít investovať v roku 2005. Pôsobí vo viac ako desiatich krajinách Európy. Zameriava sa na zdravotníctvo, leteckú výrobu, strojárstvo, energetiku, zábavný priemysel a bankovníctvo.

Vizualizácie - Penta

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Penta