Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Penta dokončuje v Ružinove kancelárie Rosum

02.11.2016, 05:00 | Daniel Suchý | © 2016 News and Media Holding

V týchto dňoch sa začína kolaudácia nového bratislavského kancelárskeho komplexu. Rosum pri križovatke Bajkalskej a Ružinovskej ulice prinesie 22-tisíc štvorcových metrov kancelárskych a obchodných priestorov. Pri otvorení v januári má byť obsadený z polovice.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy

Penta

„Oficiálne otvorenie projektu je naplánované na január 2017. V súčasnosti sme sa dohodli už s desiatimi nájomcami, ktorí dokopy obsadia viac ako 40 percent budovy. Medzi výmerou najväčších patria spoločnosti News & Media Holding a Teva Pharmaceuticals,“ vymenúva Gabriel Tóth, hovorca developerskej spoločnosti Penta Investments.

Budovu začala Penta stavať špekulatívne, teda bez konkrétnych nájomcov. Pri otvorení očakáva obsadenosť na úrovni vyše 50 percent. „Pre špekulatívnu výstavbu a zároveň pri súčasnej ponuke nových kancelárskych projektov v Bratislave je to výborný stav. Pri súčasnom záujme zo strany nájomcov je vysoký predpoklad, že bude Rosum plne obsadený ešte v roku 2017,“ dodáva G. Tóth.

Rosum - dokončovanie lobby a recepcieZdroj: TREND Reality

Rosum - vizualizácia vstupu do severnej vežeZdroj: TREND Reality

Komplex Rosum tvoria dve desaťpodlažné veže s prenajímateľnou kancelárskou plochou 20 857 m2 prepojené parterom, trojpodlažným parkovacím domom a podzemnými garážami. Celkovo tu je 484 parkovacích miest.

Na prízemí je spoločná recepcia pre obe veže s hlavným vchodom z Bajkalskej ulice. Prístup je vybudovaný aj od električkovej trate na Ružinovskej. V parteri budú obchody a reštaurácie s plochou 1 228 m2 – štvrtá jedáleň siete City Cantina, potraviny Delia, indická reštaurácia Thali, kaviareň Coffeeshop Company a pobočka Tatrabanky.

Rosum - zariaďovanie vnútorných priestorovZdroj: TREND Reality

Rosum - výhľad z najvyššieho podlažia južnej vežeZdroj: TREND Reality

V podzemí je aj miestnosť pre parkovanie bicyklov so šatňami a sprchami. Na streche parkovacieho domu vzniká zelená terasa s plochou vyše 1 300 m2 s verejnou a intímnou časťou prístupná z oboch veží. Komplex sa uchádza o druhý najvyšší ekologický certifikát LEED Gold.

Penta začala stavať Rosum vlani na jar. Na pozemku pri ružinovskom zimnom štadióne, v minulosti známom aj ako miesto pre cirkusy, pôvodne plánovala výstavbu troch obytných veží s výškou až 32 podlaží.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Penta