Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Penta plánuje ďalšiu kancelársku budovu, pridáva Office Space Bory

08.10.2018, 05:02 | Martin Poláš | © 2018 News and Media Holding

Developer Penta Real Estate počíta vo vznikajúcej štvrti Bory v Lamači s výstavbou novej kancelárskej budovy. Vyrásť má pri prvej etape rezidenčnej zóny Bory Home, teda o niečo ďalej od ucelenej administratívnej časti štvrte Bory Office. Penta tvrdí, že projekt pripravuje pre klienta.

  • Tlačiť
  • 0

Nová budova má názov Office Space Bory, realizovať sa bude na neobývanom území v bezprostrednej blízkosti bytových domov zo súboru Bory Home I nachádzajúcich sa západným smerom od zamýšľanej kancelárskej budovy, ktorá bude z juhu susediť s novou nemocnicou. Tú Penta v lokalite takisto stavia.

Na území v pôvodných plánoch kreslil developer viacpodlažné bytové domy, od zámeru ale upustil a rezidenčné objekty presunul do vzdialenejšej zóny Bory Home II, kde vznikne popri prvej a tretej etape bytovej výstavby ďalší obytný súbor.

Na Office Space Bory prekreslila Penta jeden z pôvodných domov, kde predpokladala bytovú funkciu a na prvom podlaží občiansku vybavenosť.

Okolo by mohla ísť električka

V nových plánoch je z rezidenčného domu polyfunkčný objekt s prevahou funkcie administratívy. Pôjde o päťpodlažnú stavbu s piatym ustupujúcim podlažím.

Neprehliadnite

Pôdorysný́ tvar objektu je obdĺžnik, kratšou stranou orientovaný́ k prístupovej cestnej komunikácii, dlhšou kolmo na ňu – pozdĺž̌ uvažovaného pešieho ťahu a električkovej trasy, ktorú by tu Penta rada potenciálne videla predĺžením trasy z Dúbravky.

Druhé až štvrté nadzemné podlažia pôdorysne presahujú obrys prvého a prekrývajú́ časť̌ spevnených plôch a parkovania na teréne. Objekt je zastrešený́ rovnou strechou nad štvrtým a piatym podlažím, časti striech budú́ pritom využívané́ ako terasy. Projekt navrhlo architektonické štúdio MOROCZTACOVSKY.

Z pohľadu funkčného využitia je 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bory, Penta Real Estate

Diskusia (0 reakcií)