Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Penta postaví pri bytoch v Boroch škôlku. Pozrite sa, ako bude vyzerať

06.11.2018, 14:15 | Martin Poláš | © 2018 News and Media Holding

Súčasťou budovanej štvrte Bory na rozhraní Lamača a Devínskej Novej Vsi bude aj škôlka, ktorú tu z vlastných zdrojov postaví investor celého projektu Penta Real Estate. V utorok v lokalite poklepali základný kameň. Po výstavbe dostane škôlku do správy mestská časť.

  • Tlačiť
  • 4

Škôlku ako súčasť občianskej vybavenosti v rámci rezidenčného projektu Bory Bývanie ohlásila Penta Real Estate už skôr, aktuálne sa chystá na jej výstavbu. Začať by sa mala v najbližšom období, v utorok poklepali základný kameň.

Škôlka bude situovaná neďaleko momentálne dokončovanej prvej etapy Bory Bývanie s vyše 300 bytmi. Z opačnej strany je v susedstve Merkury Market, v budúcnosti ju zo severozápadu obklopia ďalšie byty na pozemkoch, ktoré ešte developer nemá skonsolidované.

V priamom dotyku bude aj takzvaný Japonský pavilón – zeleňový priestor so záhradou, ktorý medzi škôlkou a obytnými domami postaví iná sukromná firma na pozemku, ktorý jej predala Penta. Pavilón „odtieni“ škôlku od priľahlej komunikácie, kde sa postupne s rozširovaním zóny dá očakávať zintenzívňujúca sa doprava.

Pre 70 detí

„Po bytovej a komerčnej vybavenosti, ktorá tu vzniká, sme sa rozhodli vybudovať aj zariadenie, ktoré bude slúžiť obyvateľom. Škôlku postavíme z vlastných prostriedkov a odovzdáme ju za symbolické euro do správy mestskej časti. Sme prvý investor na Slovensku, ktorý to urobí,“ povedal výkonný riaditeľ Penta Real Estate Juraj Nevolník.

Neprehliadnite

Nepôjde tak o súkromnú, ale obecnú škôlku, ktorej prevádzku bude hradiť mestská časť Lamač. „Samosprávy sú financované ako sú, majú problémy s investíciami do takýchto zariadení. Preto sme radi, že tu v spolupráci s investorom škôlka vznikne. Vzhľadom na pokračujúcu výstavbu je jej zabezpečenie potrebné pre obyvateľov, ktorí sem prídu bývať,“ podotkol starosta Lamača Peter Šramko.

Poklepanie základného kameňa škôlky (L. Baňacký, P. Šramko, J. Nevolník)Zdroj: TREND Reality

Škôlka má podobu 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Bory, Bory Bývanie, Lamač, Penta Real Estate