Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Penta rozširuje košické bizniscentrum BCT

17.03.2015, 05:40 | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

Biznis zóna okolo Moldavskej cesty v košickej mestskej časti Juh sa rozrastie. Investičná skupina Penta plánuje postaviť druhú fázu svojho Business Centra BCT. Priniesť má vyše 12-tisíc štvorcových metrov kancelárskej plochy.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Penta

„Keďže prvá etapa kancelárskeho projektu BC Tesla bola úspešná, rozhodli sme sa pokračovať druhou etapou. Umiestnená bude na pozemku v tesnej blízkosti súčasného objektu,“ hovorí Gabriel Tóth, PR špecialista Penta Investments. K možným nájomcom sa developer zatiaľ nevyjadruje.

Nová šesťpodlažná budova s pôdorysom tvaru Z a pripojeným malým pavilónom má vyrásť na mieste súčasného parkoviska a garáží. Celková podlahová plocha nového objektu je 15-tisíc štvorcových metrov.

Z toho celková prenajímateľná plocha administratívnej budovy tvorí vyše 12 300 m2 a v pavilóne s variabilným využitím bude ďalších 545 m2. Kapacita parkovísk v areáli sa po dokončení druhej fázy zvýši z dnešných 347 na 558 áut.

Business Center BTC v Košiciach - 2. etapaZdroj: CMT - Real

Zámer predložený na posúdenie vplyvov na životné prostredie uvádza predpokladaný začiatok výstavby v druhom štvrťroku tohto roku s dokončením do 18 mesiacov. Celkové náklady sú odhadované na 11,5 milióna eur.

Prvá fáza pôvodne známa ako Business Centrum Tesla so šiestimi objektmi so 14-tisíc štvorcovými metrami prenajímateľnej plochy pre tisíc zamestnancov vznikla postupnou rekonštrukciou starších budov určených pôvodne pre výskumný ústav.

Najväčšími nájomcami v Business Centre BCT sú firmy T-Systems, Dôvera, Mirakl, Acase, Mediworx či Dalkia. V susedstve je aj Business Center Moldavská s vyše osemtisíc štvorcami administratívnej plochy.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Penta

Diskusia (0 reakcií)