Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Penta ukázala park pri Sky parku, bude veľký ako Medická záhrada

16.05.2019, 13:10 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Súčasťou projektu Sky park v dotyku historického centra Bratislavy bude aj veľký park prístupný verejnosti. Jeho rozloha prekročí 30-tisíc štvorcových metrov a developer Penta Real Estate ho plánuje dať do užívania s dokončením prvej fázy projektu v polovicu roku 2020.

  • Tlačiť
  • 15

Penta predstavila finálnu podobu parku vo štvrtok. Rozlohou ho developer prirovnáva k Medickej záhrade či záhrade za Prezidentským palácom. Na jeho výstavbu developer vyčlenil 4,5 milióna eur.

Na podobe verejného priestranstva v projekte Sky park pracovali tri ateliéry – dizajnový koncept má na starosti Zaha Hadid Architects, ako krajinní architekti sa zapojilo britské štúdio Townshend, známe projektmi verejných priestranstiev v Londýne, a tiež urbanista Igor Marko so svojím ateliérom Marko&Placemakers.

Bežecký chodník aj amfiteáter

„Park je premyslene navrhnutý tak, aby vytvoril zelenú oázu v pulzujúcom centre mesta, zároveň s jednoduchým a prirodzeným prístupom pre verejnosť. Príležitosť pracovať uprostred zelene a rekreačných zón bude v rámci Bratislavy skutočne jedinečnou, takýmto štandardom sa nemôžu pochváliť žiadne iné kancelárske budovy,“ hovorí Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ v Penta Real Estate Slovensko.

Súčasťou parku bude bežecký chodník, rôzne športoviská, veľké detské ihrisko s prírodnými prvkami, výbeh pre psov, vodné plochy, malé kaviarne a obchodíky.

Neprehliadnite

Zeleň v parku bude kombináciou mikrozáhrad s veľkými zelenými plochami s okrasnými drevinami a stromami. K jednotlivým rezidenčným vežiam sa

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 15

Tagy Penta Real Estate, Sky Park