Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Penta znížila kancelárie na Čulenovej od Zahy Hadid

20.10.2015, 05:40 | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

Investičná skupina Penta predložila zámer kancelárskej časti svojho vlajkového projektu na Čulenovej ulici v Bratislave. Trojicu vyše stometrových obytných veží má doplniť o 25 metrov nižšia administratívna budova. Projekt, ktorý sa dlhé roky pripravuje a postupne mení, sa tak blíži k definitívnej podobe. Jej súčasťou má byť aj rekonštrukcia historickej Jurkovičovej teplárne.

  • Tlačiť
  • 24

Trojicu 32-podlažných bytových veží s výškou 104 metrov a zhruba osemsto bytmi predložila Penta na posúdenie štátnym orgánom uprostred leta. Budovy priamo pri historickej teplárni označuje ako prvú fázu, veža najbližšie pri rozostavanom Twin City má tvoriť druhú etapu.

Výstavbu objektov navrhnutých štúdiom svetoznámej architektky Zahy Hadid plánuje spustiť na jar budúceho roka a dokončiť v roku 2019.

Kancelárska budova má vyrásť oproti dokončovaným dvojičkám Panorama City od J&T Real Estate a v susedstve teplárne a Design Factory. Bizniscentrum má mať dve časti, nižšia s ôsmimi podlažiami a necelými 39 metrami výšky a vyššia dosiahne vyše 78 metrov a má mať 19 podlaží.

Čulenova - fázy projektuZdroj: Penta Investments

Podlahová plocha nadzemnej časti je navrhnutá na takmer 44-tisíc štvorcových metrov. V parteri sa počíta s obchodmi a reštauráciami, zvyšok zaberú kancelárie. V podzemí a parkovacom dome má byť 495 parkovacích miest.

Projekt Čulenova počíta ešte s druhou kancelárskou budovou, ktorá by podľa zverejneného nákresu mohla byť najvyššou v celej zóne. Spolu by malo vzniknúť 55-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej administratívnej plochy.

V Jurkovičovej teplárni hovorí Penta o kultúrnej a spoločenskej funkcii. Jej rekonštrukcia bude samostatnou fázou projektu, ktorý má obsahovať aj rozsiahly verejný park medzi budovami.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.

  • Tlačiť
  • 24

Tagy Zóna Čulenova