Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Petržalský Panon Office naďalej mešká

25.09.2012, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2012 News and Media Holding

Kancelársky projekt pozdĺž Panónskej cesty postupne dostáva kaktusovú fasádu

  • Tlačiť
  • 1

V bratislavskej Petržalke pomaly pokračuje výstavba ďalšieho administratívneho projektu. Panon Office je pomenovaný aj podľa susednej štvorprúdovej dopravnej tepny. Developerská spoločnosť ALK Variant, ktorá výstavbu naštartovala ešte počas časov boomu v roku 2008 však výrazne spomalila tempo budovania a niekoľko rokov mešká.

Aktuálne prebiehajú na desiatich podlažiach stavebné práce vrátane montovania fasády, ktorá našla svoju predlohu v tvare kaktusu. Projekt prinesie zhruba 6-tisíc m2 prenajímateľných administratívnych priestorov a občiansku vybavenosť na ďalších zhruba 600 štvorcoch. Podľa informácií ešte zo začiatku vlaňajška počítala firma s nájomným vo výške 10,5 eur/m2/mesiac za kancelárie.

Panon Office je vo výstavbe od začiatku leta 2008 s plánovaným dokončením v roku 2009. Neskôr sa práce úplne zastavili, potom získal developer nové financovanie od UniCredit Bank. Začiatkom vlaňajška sa teda rozbehlo ďalšie budovanie, no toto postupuje pomalšie než v plánoch.

Ostatný predpokladaný termín dokončenia znel august tohto roka. Dnes už na čelnej strane síce nie je lešenie, no objekt potrebuje ešte nejaký čas k dokončeniu. S investorom sa ohľadom spresnenia termínov portálu TRENDreality.sk nepodarilo spojiť.

Časť parkovacích miest zabezpečí v podzemných podlažiach tzv. „zakladačový systém“ pomocou autovýťahu. Ďalšie státia pripravuje developer na povrchu pod železničným nadjazdom, dokopy počíta s približne 130 miestami. V minulosti sa uvažovalo aj o heliporte na streche, ten však má ostať len architektonickým doplnkom.

V susedstve Panon Office pokračujú aj práce na polyfunkcii od firmy Stavo-Ing, vznikol tu aj Central 5, kancelárie Ido Hutný projekt a dlho sa chystajú aj dvojičky Emporia od Avestus Real Estate. Ich výstavba je však už niekoľko rokov pozastavená v štádiu stavebnej jamy.

Vizualizácia - Panon Office

Foto - Philip Darázs

  • Tlačiť
  • 1