Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pharos otvára na budúci týždeň, prvý je Decathlon

18.05.2015, 14:00 | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

Po šiestich rokoch príprav a výstavby sa 29. mája otvorí nová komerčná zóna Pharos Park pri bratislavskom letisku. Ako prvý spúšťa prevádzku predajca športového vybavenia Decathlon. Už čoskoro ho má nasledovať nemecký reťazec s potrebami pre domácich majstrov a remeselníkov Bauhaus.

  • Tlačiť
  • 6

Presný termín zatiaľ firma nezverejnila, hoci už niekoľko týždňov má masívnu bilboardovú kampaň. Pôjde o prvú predajňu Bauhausu na Slovensku. Práve táto prevádzka s plochou 20-tisíc štvorcových metrov sa koncom vlaňajšieho júla začala vo Pharose stavať ako prvá.

Decathlon otvoril prvú slovenskú predajňu už v apríli v ďalšej novej časti Bratislavy – Bory. Predajňa vo Pharose je o polovicu väčšia. Ponúka predajnú plochu tritisíc štvorcových metrov a dve multifunkčné ihriská, ktoré sú tradičnou súčasťou prevádzok najväčšieho európskeho predajcu športových potrieb.

Firma avizuje pred letom aj spustenie slovenského internetového obchodu a do konca roka tretiu predajňu v Košiciach. Celkovo investuje 20 miliónov eur a zamestná 150 ľudí.

Podľa plánu napreduje vo Pharos Parku podľa výkonného riaditeľa developerskej spoločnosti Development4 Mateja Ceconíka aj výstavba obchodu predajcu nábytku Sconto, ktorá sa má otvárať v septembri. Developer rokuje aj s ďalšími obchodníkmi, ktorí by tu mohli postaviť svoje predajne.

Od dnes premáva do Pharos Parku mestská hromadná doprava. Autobus číslo 69 ide od Avion Shopping Parku a podľa M. Ceconíka má v novej zóne dve zastávky – pred Decathlonom a Bauhausom.

Súčasťou 47-hektárovej zóny s kompletne dokončenou infrštruktúrou má byť okrem samostatných predajní typu bigbox aj kancelárska časť.

Pharos Park - čo sa staviaZdroj: Development 4

  • Tlačiť
  • 6

Tagy Decathlon, Pharos