Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Po otvorení City Areny sa v Trnave chystá ďalšie nákupné centrum

07.09.2015, 14:00 | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

Na mieste zbúraného bývalého Výskumného ústavu kukurice na severozápade Trnavy má vyrásť ďalšie nákupné centrum. City Park má v dvoch prízemných objektoch priniesť spolu 21 obchodov na ploche vyše 10-tisíc štvorcových metrov.

  • Tlačiť
  • 0

Obchodné centrum má vybudovať developerská spoločnosť TM Real na trojhektárovom pozemku medzi Trstínskou cestou, Ružindolskou a Suchovskou ulicou.

Predajne majú navrhnuté samostatné vchody z parkoviska umiestneného medzi dvojicou objektov a výmery od 115 do 1 200 štvorcových metrov. Mali by tu byť napríklad potraviny, domáce potreby, obuv, elektronika, športové potreby, drogéria, hračky či doplnky do domácnosti.

Parkovisko má navrhovanú kapacitu 303 áut. Vjazd je naprojektovaný z Trstínskej cesty a výjazd aj na Ružindolskú ulicu. Predbežný termín výstavby hovorí o začiatku už tento rok s dokončením na budúci rok. Predpokladané náklady dosahujú šesť miliónov eur, vzniknúť by mohlo 136 pracovných miest.

City Park TrnavaZdroj: TM Real

Výskumný ústav kukurice sa presťahoval z Trnavy už v roku 2008 do Bratislavy. Budovy odvtedy neboli využívané a ich vlastník, výrobca a predajca osív Sempol, chcel celý trojhektárový areál predať za takmer štyri milióny eur.

Po príchode krízy sa záujemca nenašiel. Preto nechal vlastník v roku 2014 budovy zbúrať a pozemok vyčistil. V tom čase mali prebiehať aj rokovania s možnými záujemcami. Doteraz však pozemky podľa katastra vlastní Sempol.

V Trnave sa pripravuje aj administratívny projekt s rovnakým názvom City Park. Samotná spoločnosť TM Real už ako developer postavila obchodný City Park v Leviciach pre spoločnosť Forespo LV patriacu pod realitný fond Prvej penzijnej správcovskej spoločnosti Poštovej banky.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)