Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pokračovanie River Parku má dôležité povolenia. Nábrežie Dunaja čakajú ďalšie zmeny

22.10.2019, 05:02 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Nábrežie Dunaja sa v najbližšom období nezmení len v časti pri Eurovei, ale aj o niečo ďalej smerom von z centra. J&T Real Estate pracuje na rozšírení svojho ďalšieho projektu pri rieke – River Park. Jeho druhá etapa prinesie byty, kancelárie či nové námestie. Investorom v spoločnom projekte je ďalší developer Cresco Real Estate.

  • Tlačiť
  • 17

Obaja developeri pracujú už mesiace na vybavovaní povolení. Projekt v Starom Meste sa doteraz posudzoval z hľadiska vplyvov na životné prostredie.

Úradom ho predložila spoločnosť Woal, ktorú vlastnia na polovicu JTRE a Cresco RE prostredníctvom svojich cyperských firiem. Spoločnosť sa predtým volala Henbury Development a kupovala pozemky na mieste bývalého Parku kultúry a oddychu, ktorý medzičasom zbúrali.

Cyklotrasa pri električke nebude

V októbri ministerstvo životného prostredia vydalo záverečné stanovisko pre obe časti pokračovania River Parku – v konaní je samostatne časť CPR-A, ktorú zastrešuje Cresco RE, a časti CPR-B a CPR-C spadajúce pod JTRE.

Od podania zámeru pritom uplynuli viac ako dva roky. V oboch prípadoch ministerstvo napokon rozhodlo, že s realizáciou navrhovanej činnosti súhlasí. Developeri, ktorí si svoju časť projektu realizujú samostatne, teda ukončili proces EIA a môžu žiadať o ďalšie povolenia – územné rozhodnutie od mestskej časti a neskôr stavebné povolenie.

Neprehliadnite

V procese hodnotenia sa pritom ministerstvo zaoberalo desiatkami pripomienok od úradov aj obyvateľov. Investora napríklad zaviazalo k realizácii konkrétneho variantu pri riešení komunikácie pre chodcov a cyklistov v území.

Schválený variant je pokračovaním existujúceho riešenia od Mostu SNP po komplex River Park. Počíta teda s tým, že na Dvořákovom nábreží bude zmiešaný pohyb chodcov a cyklistov s obmedzením rýchlosti cyklistov.

Neprešiel variant s oddeleným pásom pre chodcov a samostatnou súbežnou cestou pre cyklistov, pretože 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 17

Tagy Cresco Real Estate, J&T Real Estate, River Park