Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Štyri obchodné centrá Max prejdú veľkou rekonštrukciou

25.11.2014, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Obchodné centrá Max na Slovensku prechádzajú rekonštrukciou alebo ich ešte len čaká. Týka sa štyroch stredísk, konkrétne v Trnave, Trenčíne, Poprade a Nitre. Tieto patria do fondu GE Capital Real Estate, kým ostatné sú ešte vo vlastníctve pôvodných majiteľov. Štvorica dostala nové logo a prvé obchody z nich už i zrekonštruované priestory.

  • Tlačiť
  • 0

„V tomto roku sa zrealizovala rekonštrukcia a modernizácia OC Max v Trenčíne a Poprade,“ hovorí Miroslava Štefanková, AssetManager spoločnosti GE Capital RE. Budúci rok zasa čaká prestavba obchodné centrum v Trnave. Pripravuje sa i štúdia pre nitriansky Max.

Investície zahŕňajú kompletné zmodernizovanie technológií a celkového dizajnu vnútorných i vonkajších priestorov. „V rámci rekonštrukcie sa mení kompletné dizajnové poňatie obchodných centier s cieľom vytvoriť vzdušnejší, svetlejší priestor s modernejšou atmosférou,“ informuje M. Štefanková.

Popradské OC Max zaznamenalo aj významné zmeny dispozícií, najmä na prvom poschodí. „Čo sa ale týka zmeny dispozičného riešenia a mixu nájomcov, najvýraznejšie ju pocítia zákazníci v OC Max Trnava,“ hovorí zástupkyňa developera. Dôraz pri rekonštrukcii budú klásť na prehľadnosť priestorov, ako aj na oddychové zóny pre návštevníkov, ktorí neprišli do centra vyslovene nakupovať.

OC Max Trenčín

OC Max TrenčínZdroj: CBRE

Hlavným motívom prestavieb je zmenená situácia na trhu obchodných centier, ktoré čoraz viac plnia úlohu ďalších služieb a možností trávenia voľného času. Rekonštrukcia podľa developera okrem aktuálnych trendov vyplynula aj z konkurencieschopnosti a veku centier.

„Cieľom modernizácie je predovšetkým poskytovanie služieb na najvyššej možnej úrovni, spríjemnenie nákupov, ale aj trávenia voľného času,“ hovorí M. Štefanková. Strediská Max chcú v rámci možností aj pomáhať jednotlivým lokalitám.

Vlastníkom OC Max v Trnave, Trenčíne, Poprade a Nitre je dcérska firma nadnárodného koncernu General Electric. Projekty získala postupne ešte pred vypuknutím finančnej krízy. Skupina vtedy zverejnila výšku transakcie v Nitre, kde presiahla 23 miliónov eur a pri trnavskom centre, za ktoré kupujúci zaplatil 14,2 milióna eur.

OC Max PopradZdroj: CBRE

Centrá Max patriace pod GE Capital RE začala tento rok spravovať slovenská pobočka poradenskej spoločnosti CBRE. Transakciu vtedy firma označila za najväčšiu zmenu správcu v posledných rokoch.

Sieť OC Max pôvodne vybudovala developerská firma Euromax z portfólia trnavského podnikateľa Vladimíra Poóra. V súčasnosti jej patria ešte projekty v Žiline, Prešove, Skalici a Dunajskej Strede. Skupina chcela postaviť aj veľkolepý Euromax v Bratislave na rohu Bajkalskej a Prievozskej za štyri až päť miliárd korún. Od vypuknutia krízy však už o plánoch nepočuť.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)