Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Polus prejde rekonštrukciou. Zväčší sa foodcourt, k Lidlu pribudnú aj ďalšie obchody

07.02.2019 | Martin Poláš

Diskusia (14 reakcií) Pravidlá diskusie

07.02.2019 | Falcone

Lidl má otvorenú prevádzku v bystrickom OC Point. V OC Terminál je Billa. Len pre úplnosť

07.02.2019 | Život

Lidl v Poluse???? Choré, ďalší diskont! Obrovský Lidl na každom kroku v Novom Meste. Prečo nie čosi normálne?

10.02.2019 | gejza77

veru, tiež by som namiesto LIDL-u uvítal radšej obchod s potravinami

11.02.2019 | shaggy

Tak si ho otvor.

07.02.2019 | righty

no konečne sa niečo rozbieha. ale obávam sa, že už je príliš neskoro. Polus stratil príliš veľa zákazníkov a najskôr jeho rekonštrukcia má taký veľký zmysel, ako rekonštrukcia OC MAX v Trenčíne či Poprade. s novou konkurenciou v podobe autobusovej stanice to bude ešte horšie.

obrovskou výhodou Polusu sú kancelárske veže, nevýhodou neschopný vlastník, ktorý prespal príležitosť postaviť tretiu vežu. teraz musí zamakať, aby ho nečala podobná perla v portfóliu ako je Park Hostivař v Prahe.

btw. Trend, aký zmysel má zamknúť reklamný článok? zadarmo je na SME a na iných stránkach. predplatné dáva určite zmysel každému.

08.02.2019 | shaggy

Väčší konkurent pre Polus je iba Centrál.
Nová stanica ho neovplyvní, je ďaleko. Polus má stále veľkú spádovú oblasť, ak tam pribudnú potraviny, budú tam chodiť ľudia z okolia. A to im očividne stačí.

08.02.2019 | righty

ja skôr pozerám na cieľovku ako vzdialenosť. Central má úplne inú cieľovku, pri Nivách môže byť veľmi podobná - nižšia stredná trieda, dôchodcovia, ľudia čo hľadia na cenu... do takého konceptu potom zapadá Lidl, určite nie Billa, ako kedysi vraveli, že sa medzi nimi rozhoduje v Poluse.

08.02.2019 | shaggy

Ja si nemyslím, že Nivy budú zamerané na dôchodcov. Skôr tipujem, že budú chcieť vyťažiť z tých biznis budov, do ktorých dochádza masa CPčkarov (myslené aj tých zo satelitov) a ktorí si radšej nakúpia všetko počas obeda/tesne po práci, ako by sa mali niekam trepať.
Polus je dávno splatený. Ak je aspoň v miernom zisku, tak je to pre majiteľov stále ok biznis.

10.02.2019 | righty

dôchodcovia budú len jednou zo skupín, lepšie zarábajúcej skupine z okolitých budov môžu práve vadiť tí ľudia, ktorí si budú zabíjať čas pri čakaní na bus. tebou naznačovaná cieľovka by si napríklad vyžadovala Inditex. ja si myslím, že ten tam nebude. skôr také typické H&M, C&A, Gate a pod.
Polus je už dvakrát splatený, len mi ho príde škoda. podľa finstat (https://finstat.sk/35906294) to posledné roky nevyzerá ružovo. a smutné je, že to konkurencii veľmi uľahčujú.

11.02.2019 | Sparky159

sakra ako to tak vidim, vy vsetci ste brutalni retail experti. Mozete byt radi ze Vam na tom Slovensku nieco vobec postavia a zrekonstruuju. Normalne to funguje ako vsade inde, ten trend ze dobry FC nestaci sice v zahranici je, ale na Slovensko pride az o 10-15 rokov. Takze expanzia OC je dnes uplne vhodna a normalna a prestante tu prosim polemizovat nad tym ake tam budu znacky, aj tak prd viete co realne vsetko stoji za tym. Ten vlastnik vie preco to robi a robi to spravne.

11.02.2019 | shaggy

Vieš, že si sa zaradil k nám, brutal retail expertom?

11.02.2019 | Sparky159

V retaili pracujem uz skoro 5 rokov...

11.02.2019 | righty

"ten delá to a ten zas tohle..."
prepáčte pán expert...
nechápem tú socialistickú/komunistickú/diktátorskú narážku. to akože dopyt môže byť rád, že príde nejaká ponuka? vážne? zajtra zatvoria nejaké oc, čo na tom Slovensku budeme robiť? hranice zavreté, nedostatok toaleťáku, banánov...
expanzia Polusu? keď pracujete v retaili tak snáď viete, že Polus je aktuálne svrknutý na polovicu svojej pôvodnej plochy. to, že rozširuje food court neznamená, že sa sám nejak rozšíri. proste zruší prevádzky, ktoré tam boli do počtu (Digipoint, detský kútik...) a dá tam rozšírenú ponuku jedla.
je naozaj zbytočne polemizovať, čo všetko za tým stojí, aká značka v centre bude, či nie. nemá to nič spoločné s polohou, konkurenciou, profilom oc, zľavami pre nájomcov, atď.
naozaj sa nečudujem, že mnohé oc takto upadajú. proste brutálni retail experti.

12.02.2019 | Branislav Čerňanský

Polus mal a má stále výbornú polohu. Otvárali ho v roku 2000 , takže určite dozrel čas na reštart.
Fasády sú vyblednuté , večer pôsobí ako zatvorené centrum. Tu sú, len veci čo sú vidieť na prvý pohľad.
Určite je potreba aj obnova vzduchotecniky a inštalácii. Minimálne na toaletách by nemuseli mať núdzové plynové ohrievače...